SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yazık oldu

Galatasaray için kazanılabilecek bir maçtı. Oyun olarak daha iyi bir skoru hakettiği için değil. Biraz performansını arttırsa 3 puan çıkarabileceği bir deplasmandan eli boş döndüğü için. Kadrolar açıklanınca sabri'nin sağ önde olduğunu gören herkes şaşırdı. Belli ki Hamza Hamzaoğlu'nun kafasında iki düşünce vardı.

Birincisi Gaitan'a özel önlem almak, ikincisi tek devrelik oyuncu olmakla eleştirilen yasin'i 2. yarıda sahaya sürüp elinde hamle avantajı bulundurmaktı. Gaitan ilk bölümde ön tarafta temsilcimizi en çok zorlayan futbolcu oldu, ama dakikalar ilerledikçe markajda zorlanmaya başladı. talisca dışında başka gayretli başka oyuncuları olmayınca

Portekiz ekibinin baskısı 20. dakikadan sonra kırıldı. Bu bölümde Galatasaray hücumda istediği organizasyonları kuramadı, ama en azından top çevirerek temponun düşmesini sağladı. 2.yarı da Galatasaray'ın istediği tempoda başlamıştı ki, savunmadaki yerleşim problemleri beklenmedik bir gol yenmesine sebep oldu.

Neyse ki, Podolski klasını konuşturdu ve kısa sürede sarı kırmızılı ekibin skoru eşitlemesini sağladı. ancak duran toplardaki defansif zaaflar, Luisao'nun önünde 3- 4 kere seken topa rahatça vurmasına neden oldu ve bu Benfica'ya maçı kazandıran gol oldu.

Chedjou asistleri ve golleriyle konuşuluyor, ama epeydir savunmada ciddi açıklar veriyor. Benfica'ya klasik bir avrupa takımı demek zor. Kadrolarındaki 11 oyuncunun 7'si Güney amerika'dan. taktik disiplinleri özellikle Jorge Jesus'un gidişinden sonra üst düzeyde değil. Daha kaliteli oyunculara sahip değiller. Üstelik son dönemde kötü sonuçlar alıyorlardı. Dün tribünler bile dolmamıştı. Böyle bir takımı yenebilirdi Galatasaray. yazık oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek