SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Henüz bitmedi

4 Kasım 2015

GSARAY en azından 1 puan için gittiği Benfica deplasmanından eli boş döndü. Portekiz ekibi son bölümler hariç öyle ahım şahım bir top oynamadı ama sarı-kırmızılı defansın hatalarını değerlendirerek kazanan taraf oldu. İyi ki Muslera kaledeydi de fark olmasını önledi. Zaten G.Saray'ın en kötü tarafı, takım olarak savunma yapamaması. Ceza alanında özellikle yan toplarda büyük hatalar yaparak önemli bir avantajı kaybettiler.

KARŞILAŞMANIN Sırp hakemi Mazic, G.Saray açısından iyi bir karşılaşma yönetti. Çünkü ilk sarı kartı bana göre ağır olan Burak'ı, elle oynamasından dolayı ikinci sarıdan atabilirdi. Ancak Mazic bunu tercih etmedi. Eğer Burak o anda kırmızı görmüş olsaydı, G.Saray'ın işi daha da zordu. HAMZA Hamzaoğlu, takım ikinci golü yedikten sonra doğru hamleler yaptı ancak o da yeterli olmadı. Sonuçta sarı-kırmızılıların gruptan çıkmak için hala şansı var. Selçuk ile Burak'ın cezaları nedeniyle Atletico Madrid maçını kaçıracak olmaları büyük bir dezavantaj. Burak'a bir şey demiyorum, ilk sarısı yanlıştı. Ama Selçuk nasıl böyle bir kart görür, anlamak mümkün değil.

BENFICA taraftar desteğini arkasına alarak avantajını doğru kullandı. Portekiz ekibinin ilk golünü atan Jonas, yakaladığı fırsatı iyi değerlendirdi. Zaten İstanbul'daki maçta da çok iyiydi. Sarıkırmızılıların son dakikada kaçırdığı golün bir benzerini ise Luisao, rakibin galibiyet golü olarak filelere yolladı. İşte sen kaçırırsan, rakibin atınca maçı da kaybedersin. Atletico deplasmanında alınacak bir mağlubiyet gruptan çıkma şansını bitirecek. Bu yüzden o karşılaşma çok önemli. Aksi takdirde Astana'yı yenerek UEFA'ya gitmenin planları yapılacak. Ancak dileğim odur ki, G.Saray, Atletico maçını kazanarak son yarışın içinde kalmalıdır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek