SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Pereira patlaması

Sarı-lacivertli takımın Portekizli hocası futbolcularına ilk kez bu kadar sert çıktı, Ajax'la oynacakları maç öncesi uyarılar yağdırdı.

Güncellenme: 08:06, 04/11/2015
Fenerbahçe’de Pereira patlaması

AMK GAZETE

Fenerbahçe Teknik Direktörü, futbolcularına ilk kez bu kadar sert çıktı ve ajax maçı öncesi uyarılar yaptı. Oyuncularını etrafında toplayan Pereira, “topu çok yavaş çeviriyorsunuz. Oyalanıyorsunuz. çok yavaşsınız. Günümüzün futbolu bunu kaldırmaz. Size bu kadar zaman bırakmazlar. çabuk karar verin. çok daha hızlı oynamalısınız. rakip kaleye çabuk gitmelisiniz. tempoyu artırmalısınız” ifadelerini kullandı.

Portekizli teknik adam, “Yavaş oynadığınız için atağa kalkarken rakip savunmalar rahatlıkla tedbir alabiliyor. kapanıyorlar, biz de pozisyon bulmakta zorlanıyoruz. Hızlı paslaşıp rakip kaleye gidersek daha rahat pozisyon bulabiliriz” diye konuştu. takım oyunu oynamaları gerektiğini vurguluyon Pereira, rakibe boş alan bırakmayın. Düşünmelerini engellemek için pres yapmalıyız. Birbiriniezle yardımlaşmalı oynayın” diye konuştu.

Sarı-lacivertli takımın hocası, çift kaledeki tempodan da yakındı ve “Bu kadar yavaş futbol oynanmaz. Bunu Hollanda'da ajax karşısında da tekrarlarsanız zaten kazanamayız. Hızlanmalıyız. Herkes sorumluluk almalı” dedi. Pereira, “Hem avrupa'da, hem de ligde bizden çok şeyler bekleniyor. arkamızda büyük bir camia var. Onların istediğini yerine getirmemiz gerekiyor. Bunun için de daha çok çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.