SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Igor çok iddialı!

Lokomotiv Teknik Direktörü Igor Cherevchenko, hiçbir antrenörün 'Ben savunma oynayacağım' demeyeceğini belirterek, "Yarın saat 19.10'Da Lokomotiv'in nasıl oynayacağını göreceksiniz." dedi.

Güncellenme: 18:25, 04/11/2015
Igor çok iddialı!

UEFA Avrupa Ligi H Grubu 4. haftasında yarın Beşiktaş’la karşılaşacak Lokomotiv Moskova’da teknik direktör Igor Cherevchenko, maçın oynanacağı Olimpiyat Stadı’nda açıklamalarda bulundu.

İlk olarak 2 sezon önce Akhisar Belediyespor’da forma giyen ve Galatasaray’ın da transfer gündeminde olan Lokomotiv Moskovalı golcü Oumar Niasse’ın performansıyla ilgili soruya cevap veren teknik direktör Igor Cherevchenko, şöyle konuştu: “İyi bir oyuncu olduğunu biz de biliyoruz. İyi olması bizi şaşırtmadı. Fakat şu anda Lokomotiv’de oynuyor. Biz bu tekliflere dikkate almıyoruz. O da heyecanla yarınki maçı bekliyor. Daha sonrasını yaşayıp göreceğiz.”

Teknik direktör Cherevchenko, Beşiktaş’ın forvetinin de iyi olduğunu dile getirerek, “Biz bu oyuna dün, bugün hazırlanmıyoruz uzun zamandır hazırlanıyoruz. Beşiktaş’ı az çok Moskova’da da tanıdık. Hangi oyuncular ne kadar imkana sahip ne sorun çıkarabilirler tahmin ediyoruz. Yarın sonucu hep beraber göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

“FUTBOL TAKIM OYUNUDUR”

Beşiktaş’ın tehlikeli oyuncularına tedbir alıp almayacağı yönündeki bir soruya da tecrübeli teknik adam, “Futbolcular için bir tedbir almayı düşünmüyoruz. Futbol takım oyunudur. Biz takım oyunlarında güçlüyüz. Rakibin iyi futbolcularına karşı ekip oyunuyla karşı koyacağız.” cevabını verdi.

Siyah beyazlılar karşısına hangi oyun anlayışıyla çıkacağı yönünde de bilgi veren Igor Cherevchenko, “Hiçbir antrenör ‘ben savunma oynayacağım’ demez. Yarın yediyi 10 geçe Lokomotiv’in nasıl oynayacağını göreceksiniz.” diyerek sözlerini tamamladı.

GUİLHERME: BAŞA BAŞ BİR MÜCADELE OLACAK

Lokomotiv Moskova’nın 29 yaşındaki Brezilyalı kalecisi Guilherme ise Beşiktaş’ın iyi bir takım olduğunu belirterek, “Çok iyi bir motivasyonla oynuyorlar. Fakat biz de iyi bir motivasyona sahibiz.”

Beşiktaş’ın oldukça gürültü çıkaran bir seyirci topluluğuna sahip olduğunu ve bu durumun kendilerini nasıl etkileyeceği yönündeki bir soru üzerine Guilherme, “Çoğu zaman iyi bir motivasyona sahip taraftar kitlesine karşı oynuyoruz. Bu durum bizim oyunumuzu bu değiştirmez.” cevabını verdi.

4 maçtır kazanamamalarıyla ilgili de file bekçisi, “Biz lig ile Avrupa’yı ayrı tutuyoruz. Yarın eminiz ki Beşiktaş’la başa baş bir mücadele olacak.” ifadelerini kullandı.