SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pereira’nın sırları…

Fenerbahçe’nin hocasının antrenman ve basın toplantısı kuralları hiç değişiklik göstermiyor. Portekiz ve Yunanistan’da da benzer sistemi uygulayan Portekizli çalıştırıcı, özel çalışmalarını gizli tutmak istiyor.

Güncellenme: 08:56, 03/11/2015
Pereira’nın sırları…

Fenerbahçe'de son dönemde aldığı eleştirilere karşı çıkan ve başarılı sonuçları örnek gösteren Vitor Pereira, Portekiz ve Yunanistan'daki sistemini sürdürüyor.

Antrenmanları neredeyse basın mensuplarına tamamen kapatan ve basın toplantılarında özellikle bazı konularına önem veren Pereira, bazı kurallar uyguluyor.

Pereira, özellikle antrenmanları basına açmaktan kaçınıyor. Portekiz'de Porto'yu çalıştırırken ve Yunanistan'da Olympiakos'u şampiyon yaparken de bu konuya önem veren Portekizli hoca, taktiksel konuları dış dünyaya kapatmak istiyor.

Özellikle Porto'da çalışırken, benzer kuralları işleyen tecrübeli antrenör, gerekçe olarak rakiplerine karşı zor duruma düşmemek ve taktik düzeninin sızdırılmamasını göstermişti. Yunanistan'da da sürekli olarak basınla buluşacağı noktayı basın toplantısı olarak gösteren Pereira, taktiksel ve bireysel oyuncu yorumlarında fazla hassas davrandığı için sıkça eleştiri almıştı.

En ufak bir spekülasyonu istemeyen Pereira'nın sadece saha içinde kalmak istediği, burada da özel alanları olduğu aktarıldı.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:08:53,