SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kemal Özdeş: “Taraftarımız için oynayacağız”

Karşıyaka teknik direktörü Kemal Özdeş, Göztepe derbisini kazanarak taraftarlarının gönüllerini alacaklarını söyledi.

Güncellenme: 16:47, 03/11/2015
Kemal Özdeş: “Taraftarımız için oynayacağız”

PTT 1. Lig’de sezona iddialı başlamasına rağmen 10 maçta 9 puan toplayabilen Kariıyaka’nın Teknik Direktörü Kemal Özdeş, düzenlediği basın toplantısında kulübün 103’üncü kuruluş yıl dönümünü kutladıktan sonra şöyle dedi:

“Adanaspor deplasmanında beraberliğe bile üzülecekken kaybettik. Ancak bizi mutlu eden dengeli oyunumuz oldu. Ben ve futbolcularım ilk kez çıkacağımız Göztepe derbisinin önemini çok iyi biliyoruz. Taraftarımız için büyük önem taşıyan bu maçı kazanıp, yarışa ortak olmak istiyoruz.”

Derbinin saha içinde mücadele, dışında ise dostluk çerçevesinde geçmesini dileyen Kemal Özdeş, açıklamasına şöyle devam etti:

“Hak eden kazansın ama bu biz olalım. Galibiyeti bu sezon üzdüğümüz taraftarımıza armağan edeceğiz. İç sahada onların gücünü arkamızda hissediyoruz. Kalan 24 maçın 14’ünün İzmir’de olması hedef yolunda bize güven veriyor. Oyuncularımdan derbide ekstra coşku ve mücadele istiyorum. Deneyimli futbolcularımızın artık insiyatif alması gerekiyor. Puan sıkıntısının üstesinden gelecek bir kadroya sahibim. Doğru oynuyoruz ve doğru oynayarak sürekli puan kaybedemezsin. Kendi futbolumuzu kabul ettirdiğimiz takdirde kazanan taraf oluruz.”