SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’de skandal hakem!

İngiltere Premier Ligi'ndeki Tottenham-Aston Villa maçının hakemi Mike Dean, ev sahibi takımın attığı ilk golden sonra sevincini gizleyemedi! Daha önceki karşılaşmalarda da benzer hareketler sergileyen Dean, İngiltere'de büyük tartışma konusu oldu.

Güncellenme: 15:49, 03/11/2015
İngiltere’de skandal hakem!

İngiltere Premier Ligi’nin 11. haftasında dün oynanan Tottenham–Aston Villa maçında büyük bir skandal yaşandı.

Ev sahibinin 3-1 kazandığı maç sırasında hakem Mike Dean'in gollere sevinmesi büyük yankı uyandırdı. Özellikle Dembele'nin 3. dakikada skoru 1-0 yapan golü sonrası ellerini açarak sevinen Dean’in bu görüntüleri, İngiltere'yi ayağa kaldırdı.

Maçtaki hareketleriyle eleştiri oklarının hedefi olan Dean, Aston Villa başta olmak üzere diğer takım taraftarlarınca yerden yere vuruldu.

BU İLK DEĞİL… Ancak bu skandal Mike Dean için bir ilk değildi. Kısa bir arşiv taraması yapanlar Dean’in daha önceki maçlarda da benzer hareketlerde bulunduğunu gördü.

2012 yılında oynanan Arsenal derbisinde atılan gole yine benzer şekilde sevinen Dean, Tottenhamlı futbolcuların topu kaptırdığı anlarda bile tepkilerini gizleyememişti (üstte). Hatta Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger de Dean'in bu tavırlarını eleştirerek ona ligde ihtiyaç olmadığını dile getirmişti.

Hürriyet

 

Yayınlanma Tarihi:11:18,