SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Amsterdam planı

Günlerdir analizini yaptığı Ajax’ın güçlü ve zayıf yönlerini tespit edip oyuncularına anlatan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, kilit isim olarak Diego’yu belirledi.

Güncellenme: 08:47, 03/11/2015
Fenerbahçe’nin Amsterdam planı

Fenerbahçe'de Ajax maçı öncesi Pereira, planını oyunculara ezberletti. Rakip topu, ceza sahalarına hızlı getireceğini anlatan Portekizli, beraberlik istemediğini vurgulayıp oyuncularına şu talimatları verdi:

1- Sakın eksik yakalanmayın

Pereira'nın en önemli isteği savunmada eksik yakalanılmaması. Ajax'ın savunma arkasına toplar atacağını ve hızlı oynayacağını belirten Portekizli, orta alan ve forvet oyuncularının savunmaya yardım etmesini istedi.

2- Prese orta sahada başlayın

Pereira, Ajax'ın kendi yarı sahasında topla oynamasına izin verilmesini istedi. Rakip orta alana geldiğinde ise şok pres yapılacak ve atakları boğulacak. Orta alanda agresif olunmasını isteyen Pereira, “Rakibe rahat yok” dedi.

3- Kazanılan her top Diego'ya

Pereira, orta alanda kazanılan her topun oyalanmadan Diego'ya aktarılmasını, ondan da final pasları yapmasını istedi. Portekizli, Alper, Volkan Şen, Van Persie ve Nani'nin Diego'nun pas atacağı şekilde koşular yapmasını istedi.

4- Ofsayt taktiğine dikkat

Ajax'ın ofsayt taktiği konusunda uyaran Pereira, buna karşı özel işaret dili kullanılmasını isteyen ve zamanlaması iyi paslar atılması gerektiğini belirten Pereira kazanılan topların daha iyi kullanılacağını düşünüyor.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:07:25,