SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu’ndaki 4. maçında Benfica ile oynadığı karşılaşmada sarı kart gören Burak Yılmaz ve Selçuk İnan, cezalı duruma düştüler. Gruptaki Astana ve Benfica maçlarında sarı kart gören Selçuk İnan ile Atletico Madrid ve Benfica maçlarında sarı kartla uyarılan Burak Yılmaz, Lizbon'da da sarı kart görünce kritik Atletico Madrid deplasmanında takımlarını yalnız bırakmak zorunda kaldılar.

BURAK YILMAZ’DAN GEREKSİZ KART

Bir taç pozisyonunda rakibine topu vermeyen Burak Yılmaz, Benficalı futbolcuların topu almak için yaptığı hareketlere karşılık verince maçın hakeminden sarı kartı gördü. İlk yarının ilerleyen dakikalarında topu eliyle kontrol ederek ikinci sarı kartı görmekten kıl payı kurtulan golcü futbolcu, sarı-kırmızılı taraftarın yüreğini ağzına getirdi.

Burak Yılmaz, basit bir şekilde gördüğü üçüncü sarı kart nedeniyle kritik Atletico Madrid deplasmanı öncesinde cezalı duruma düşerek teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nu sıkıntıya sokmuş oldu.

SELÇUK İNAN’DAN SERT HAREKET

Karşılaşmanın ikinci yarısında rakibine yaptığı sert hareket sonrası hakem tarafından sarı kartla cezalandırılan Selçuk İnan da tıpkı Burak Yılmaz gibi Şampiyonlar Ligi’nde üçüncü sarı kartını görmüş oldu. Takımın iki yıldızının da cezalı olması gruptan çıkma yolunda büyük öneme sahip Atletico Madrid deplasmanı öncesi Galatasaray teknik heyetini zora soktu.

Yayınlanma Tarihi:22:37,