SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereria, Ajax maçında taktiksel değişikliğe gidecek.

Portekizli hoca ileri uçtaki Van Persie'yi daha etkili kullanmak adına Diego'ya farklı bir sorumluluk verecek. Sezon başından bu yana Brezilyalı yıldızdan oyunu iki yönlü oynamasını isteyen Portekizli hoca, Ajax önünde Diego'yu “10 Numara” pozisyonunda görevlendirecek.

Önceki maçlarda savunma yapan, top kapan ve mücadele eden Brezilyalı futbolcu, Amsterdam'da daha ofansif bir görüntü çizecek. Bunun sebebi ise hücumda Van Persie'yi daha etkin kullanmak ve Ajax'ın açıklarını değerlendirmek. Ajax'ın kazanmak için maça ofansif başlayacağını düşünen Pereira, savunmada rakibin mutlaka boşluk bırakacağını hesaplıyor.

Bu sebeple bu maça özel Diego'nun merkezde tüm topları toplamasını ve dağıtmasını, hücum aksiyonlarını organize etmesini istiyor. Brezilyalı perşembe gecesi geçmiş maçlara nazaran fazla geriye gelmeyecek, asıl karakterine uygun bir taktiksel düzende mücadele verecek. Defansif anlamda ise orta sahanın yükünü Mehmet Topal ve Souza çekecek.

KAZANMAK İSTİYOR

Pereira'nın Diego'yu daha ofansif kullanma isteğinin en önemli nedeni bu zorlu deplasmandan galibiyetle dönmek. 4 puanla ikinci sırada bulunan sarı-lacivertliler 2 puanla bir basamak altında bulunan rakibini mağlup ederek son iki maç öncesi rahatlamak istiyor.

Portekizli hoca ayrıca iki etkili kanat oyuncusu Volkan Şen ve Alper Potuk'un da bu maçta kritik roller alabileceğini düşünüyor. Maça Alper Potuk ve Nani ikilisi ile başlayacak Pereira, Volkan Şen'i hamle oyuncusu olarak oyuna sürerek bitirici darbeyi indirmeyi planlıyor.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:09:05,