SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’a yakışmıyor

2 Kasım 2015

AH Trabzon, güzel Trabzon. Tarihi yeniden yazan, Karadeniz'in incisi Trabzon. Gelenekleri olan, kültür kenti, gönüllerin sultanı Trabzon. Türk futbolunda devrim yapan, Anadolu'nun gururu olan, büyük Trabzon. Bugünleri de görecek miydin? Nasıl bu hale geldin?

Ne başkanlar geldi, geçti. Ne yöneticiler görev yaptı. Efsane Şamil Ekinci'yi unutabilir misin? Üç büyüklerin kulüp başkanlarının bile gördüğünde saygı ve sevgiyle ayağa kalktığı Mehmet Ali Yılmaz'ı silebilir misin? Tam bir beyefendi olan, dünya iyisi bir insan, bir kez bile suratını asmayan, hep gülümseyen Sadri Şener'i bir köşede unutabilir misin

Ya tam bir entellektüel, futbol dahisi Özkan Sümer'i… Atay Aktuğ'u… Say sayabildiğince; hepsi birer değerdi. Ya şimdi! Adı lazım değil,adını yazarsak “Kızar!” belki Özel uçağına atladığı gibi!… O nedenle adını söylemeye gerek yok,anladınız siz kimi kastettiğimi.

Asık bir surat, çatık kaş.Tehditkar bakışlar, “mırmır”konuşmalar, asarım, keserim havaları! Yolda görsen saati sormaya korkarsın. Diyor ya “Beni eski mesleğime döndürecekler!”, Ya dönerse diye kaçacak delik ararsın!

Son yaptığıyla gücünü nasıl da kanıtladı, gördünüz işte! Hakemleri nasıl hapsettiler saatlerce bir emriyle! Nasıl korkuttu! Nasıl ağlattı! Ne delikanlılık! Nasıl da gücünü kanıtladı!

“Erkek gibi ölür çünkü, kadın gibi yaşamaz! ”Adamı böyle yapar! Kendi takımının attığı gol ofsaytmış, ne gam! Onun penaltısını vermeyeni böyle çarpar!

Neyse… Şaka bir yana. Kenan İskender gibi bir yöneticiyi, Mehmet Tan, Orhan Kaynar gibi gazetecileri.. Yukarıda isimlerini saydığım veya sayamadığım tarihe geçen başkanları yetiştiren bir şehir, futbol kenti, güzeller güzeli Trabzon… Bu kamburu sırtında daha fazla taşıyabilecek misin?

Ve eyyy Türkiye… Bu çirkin ve dehşet verici olaylara imza atanlara daha ne kadar katlanabileceksin?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek