SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Zengin: “En büyük gururu yaşıyorum”

Beşiktaş’ın kaptanı Tolga Zengin, uzun süren sessizliğini Beşiktaş Dergisi için bozduğu röportajında iddialı açıklamalarda bulunurken, "En büyük gururu yaşıyorum" dedi.

Güncellenme: 19:27, 02/11/2015
Tolga Zengin: “En büyük gururu yaşıyorum”

Açıksözlülüğüyle tanınan siyah beyazlı ekibin kaptanı, her konuda içini Beşiktaş Dergisi'ne döktü. “Çok uzun zamandan beri konuşmuyordum. Her insan gibi ben de zor zamanlar geçirdim. Otuz altı maçın otuz altısında da banko oynayan bir kaleciyken, geçen sezon şanssız sakatlıklar yaşadım. Ama demek ki bu talihsizlikler de benim için bir sınavdı.” dedi.

Basın mensuplarıyla ilişkisini de anlatan Kaptan Tolga Zengin, “Olumsuz haber yapanlarla mücadele etmem, enerjimi boşa harcamak ve motivasyonumu olumsuz etkilemek anlamına geliyordu.” diyerek, futbolla ilgili düşüncesini ve siyah beyazlı taraftarlara çağrısını ise şöyle yaptı:

“Bana göre futbol, amatör duygularla oynandığı zaman güzelliğini korur. İnsanı en az yoran sahadır aslında… En güzel yer orası. Taraftarlarımıza ‘Nerede olursak olalım bizi destekleyin’ demiyorum, çünkü zaten nereye gitsek bizi destekliyorlar. Bizim taraftarımız kulübüne çok bağlı. Onlardaki o sevgiyi, takımı sahiplenmeyi hissediyoruz. Yolun sonunda bu şampiyonluğu kazanabilirsek en büyük pay üç sezondan beri bizi her yerde destekleyen taraftarımızın olacak.”

Yayınlanma Tarihi:19:25,