SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Quaresma: “Beşiktaş benim evim gibi”

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, kulüp dergisine verdiği röportajda Beşiktaş'ın kendisinin evi gibi olduğunu söyledi.

Güncellenme: 19:14, 02/11/2015
Quaresma: “Beşiktaş benim evim gibi”

Beşiktaş’ın dünyaca ünlü Portekizli oyuncusu Ricardo Quaresma, siyah beyazlı kulübün yayın organlarından Beşiktaş dergisinde Yavru Kartallar'ın sorularını cevapladı. Yavru Kartallar Kerem Kara ve Ufukcan Kılıç’ın sorularını cevaplayan Ricardo Quaresma, çocukluğundan beri hayalinin futbolcu olmak olduğunu söyledi. Quaresma, “Çocukluğumdan beri sadece futbolcu olmayı hayal ettim. Bu hayal doğrultusunda çalıştım. Futbolcu olmasaydım ne olurdum, inanın bilmiyorum.” dedi.

Portekizli oyuncu, kendini gösterdiği takım ve Beşiktaş’la ilgili sorulara verdiği cevapta ise “Kariyerimin dönüm noktası, Sporting Lizbon'un A takımında şans bulduğum dönemdir. Orada gösterdiğim performansla Avrupa'nın önemli takımları beni takip etmeye başladı.” diyerek, şunları söyledi:

“Beşiktaş benim evim gibi. Burada kendimi mutlu ve huzurlu hissediyorum. Sezon başında teklif geldiğinde çok mutlu oldum ve teklifi hemen kabul ettim. Beşiktaş'ın taraftarlarının benim gönlümde her zaman farklı bir yeri var. Hem ilk dönemde hem de bu dönemimde taraftarlarımızın bana karşı göstermiş olduğu ilgiyi hayatım boyunca unutamam.”