SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okan Buruk’un parolası 3 puan

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Okan Buruk, bu hafta karşılaşacakları Gaziantepspor maçında üç puan hasretine son vereceklerini söyledi.

Güncellenme: 14:16, 02/11/2015
Okan Buruk’un parolası 3 puan

Spor Toto Süper Ligi’nin 11’inci haftasında Gaziantepspor’u ağırlayacak olan Medicana Sivasspor, karşılaşmanın hazırlıklarını teknik direktör Okan Buruk yönetiminde sürdürdü. Antrenmandan önce açıklamada bulunan Okan Buruk, oyuncuların istekli olduğunu, bu durumun kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Haftasonu oynayacakları Gaziantepspor maçının kendilerini için çok önemli olduğunu vurgulayan Okan Buruk, şöyle devam etti:

“İstediğimiz şeyleri bu hafta içinde çalışarak, hem taktik, hem teknik hemde görsel olarak oyuncuları bu anlamda destekleyip haftasonuna hazırlanacağız. Tabi burada takımını isteği, bizlerin hırsı, seyircimizin bizle beraber olması çok önemli. Güzel bir birliktelikle birlikte Allah’ın izniyle pazar günü ilk 3 puan gelecek.”

OKAN BURUK: “GOL BÖLGELERİNDEKİ SIKINTILARA ÇALIŞACAĞIZ”

Takımının ligin başından beri kazanamadığını, bu durumun oyuncularını olumsuz yönde etkilediğini, futbolcuların kafasındaki soru işaretlerinin yok edilmesi için galip gelmeleri gerektiğini dile getiren Okan Buruk, daha sonra şöyle konuştu:

“Bu da nasıl yok edilebilir. Kazanacağınız bir maçla yok edilebilir. İnşallah bu maçta Gaziantepspor maçı olacaktır. Buna çok inanıyoruz. Bu inancı oyuncularımıza aşılamamamız gerekiyor. Onun dışında Bursa maçından önce 1 gün gibi çok kısa bir taktiksel çalışma imkanımız oldu, buna olumlu cevap verdiler. Çabuk alan bir ekip, istediklerimizi çabuk uygulayan bir ekip. Bunu da bu haftaki bir haftalık süreç içerisinde tekrar geliştirip, eksiklerimizi kapatıp biraz daha gol bölgesinde yaşadığımız sıkıntılara çalışıp bu maça hazırlanacağız.”

Okan Buruk, hafif sakatlığı bulunan Yekta Kurtuluş’un takıma katılmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Yayınlanma Tarihi:14:15,