SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ı hırs bastı

Geçen sezon 4. yıldızı kazandıklarını ancak Avrupa’da taraftarı çok üzdüklerini belirten Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan, “Benfica’yı yenip gruptan çıkacağız” dedi.

Güncellenme: 07:35, 02/11/2015
Galatasaray’ı hırs bastı

Galatasaray geçen sezona Cesare Prandelli ile başlamıştı. Galatasaray’ın başına geçen İtalyan teknik adam lige çok kötü girmedi. Ancak Avrupa'da durum felaketti.

Şampiyonlar Ligi'nde senelerdir dev takımlara kafa tutan Galatasaray, resmen averaj takımına dönüştü. Arsenal ve Borussia Dortmund, Galatasaray’a içerde de dışarda da 4 attı. Anderlecht'ten alınan tek beraberlik sayesinde Galatasaray 0 çekmekten kurtuldu.

Bu kötü oyun kısa sürede lige de yansıdı. Başakşehir ve Trabzonspor önündeki farklı yenilgiler sonrası Prandelli'nin işine son verildi. Takımın başına Hamza Hamzaoğlu geldi.

GALATASARAY YÖNETİMİ HEDEFİ GÖSTERDİ

Bir anda çıkışa geçen Galatasaray, son haftaya kadar canını dişine takıp 4. yıldızı kazandı. Lig şampiyonluğu taraftarı coşturdu ama Avrupa'daki hüsran hala hafızalardaydı.

Nitekim bu sene, geçen seneye oranla daha kolay bir grupta yer alan Galatasaray'dan üst tura yükselmesi bekleniyordu. yönetim de “Bizim amacımız Türk olmayan takımları yenmek” diyerek oyunculara hedefi gösteriyordu. Galatasaray, Benfica'yı yenerse, müthiş bir avantaj elde edecek.

Oyuncuların her şeyin bilincinde olduğunu Selçuk İnan dile getirdi. Kaptan, “Geçen sezon 4. yıldız bizim oldu. ancak Avrupa'da taraftarı üzdüğümüzü biliyoruz. Bu sezon her şey çok daha farklı olacak. Benfica'yı yenecek ve gruptan çıkacağız” dedi.