SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray yönetimi kesenin ağzını açtı

Kadıköy’de 3 puan için kişi başı 80 bin TL prim belirleyen Galatasaray yönetimi Benfica galibiyetine de aynı tarifeyi uygulayacak.

Güncellenme: 07:28, 02/11/2015
Galatasaray yönetimi kesenin ağzını açtı

Galatasaray bu hafta içinde son derece kritik bir maça çıkacak. Deplasmanda Benfica ile karşılaşacak olan Galatasaray zorlu maçtan galibiyetle ayrılırsa Şampiyonlar Ligi’ndeki şansını devam ettirecek.

Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ve öğrencileri için aslında Şampiyonlar Ligi pek iyi başlayamadı. Galatasaray ilk maçında Arena'da Atletico Madrid'e 2-0 yenildi. Bir sonraki hafta rakip Astana'ydı. Kazak ekibi oldukça zayıf bir kadroya sahip olmasına rağmen sahadan 1 puanla ayrıldı. Galatasaray'da moraller dibe vurmuşken, Benfica imdada yetişti. Portekiz devini 2-1'lik skorla deviren Galatasaray, bir anda grupta iddialı konuma geldi.

GALATASARAY’IN EN KRİTİK MAÇI

Galatasaray Benfica'yı deplasmanda da yenmeyi başarırsa çok büyük bir ihtimalle gruptan çıkacak. Çünkü Galatasaray, Atletico Madrid deplasmanı sonrası son hafta evinde Astana'yı ağırlayacak ve büyük bir ihtimalle 3 puanı alacak.

Tüm bu veriler sonucunda Benfica maçının önemi artıyor. Bunun bilincindeki yönetim, futbolculara dev bir prim vaat etti. Kadıköy'de alınacak 3 puan için kişi başı 80 bin Tl prim belirlenmişti. Derbiyi kazanamayan sarı-kırmızılılar, Benfica galibiyeti ile yine aynı parayı cebe indirme fırsatı yakaladı.

Yayınlanma Tarihi:07:27,