SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray yenerse yüzde 99!

Lizbon’daki karşılaşma Galatasaray için turun anahtarı konumunda... Grubun son maçında İstanbul’da Astana’yı ağırlayacak olan Galatasaray yarın gece kazanırsa 10 puanla işi bitirebilir.

Güncellenme: 06:52, 02/11/2015
Galatasaray yenerse yüzde 99!

Şampiyonlar Ligi'ne kötü başlayan ama Benfica zaferiyle yarışa ortak olan Galatasaray için yarın Benfica ile yapılacakmaçın önemi tahmin edilenden daha büyük… Çünkü Galatasaray, Estadio Luz'dan (Işık Stadı) galip çıkarsa puanını 7'ye yükseltecek ve ikinciliğe oturacak.

Grubun 5. haftasında Atletico Madrid'le İspanya'da karşılaşacak sarı-kırmızılıların bu mücadeleyi kaybetse bile şansını sürdürecek. Aynı hafta Astana deplasmanına çıkacak olan Benfica'yı Kazakistan'da 25 Kasım'da berbat bir zemin ve aşırı soğuk bir hava bekliyor.

ATLETICO MADRID LİDERLİK İÇİN

Yani Portekiz ekibinin oradan 3 puanla dönmesi kolay olmayacak. Ama zorlu deplasmandan zaferle ayrılsalar bile puanları 9'a ulaşacak. Final haftasında Galatasaray, Arena'da Astana'yı ağırlayacak ve bir futbol mucizesi olmazsa galibiyet çok olası bir ihtimal…

Böylece Hamzaoğlu'nun öğrencileri puanını 10'a yükseltecek. Grup liderliğini bırakmak istemeyecek olan Atletico Madrid de aynı gece Benfica deplasmanına en kötü beraberlik parolasıyla çıkacak. İspanyollar kaybetmezse ikili averajda Portekiz temsilcisine üstünlük sağlayacak olan Galatasaray 2. tura kalacak.

Yayınlanma Tarihi:06:51,