SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’da büyük değişim

Ligin dibine demir atan Eskişehirspor’da muhalefet atağa kalktı. Eski başkan Halil Ünal çalışmalara başladı... Teknik direktörlük görevi için de Bülent Uygun’a haber yollandı.

Güncellenme: 07:27, 02/11/2015
Eskişehirspor’da büyük değişim

4 puanla Süper Lig'in son sırasında yer alan Eskişehirspor'da hareketli günler yaşanıyor.

Eski başkan Halil Ünal, muhalefetin ve şehrin baskısı sonucu resmen atağa kalktı. İşadamlarından ciddi destek alan Ünal, olağanüstü genel kurul kararı alınmasını bekliyor. Çalışmalarını hızlandıran Ünal, teknik direktörlük görevi için Bülent Uygun'la temasta. Şu anda Katar'da takım çalıştıran Uygun, Türkiye'ye dönmeye sıcak bakıyor. Daha önce Uygun'la birlikte çalışan Ünal, transfer listesi bile hazırlamasını istedi.

İSTİFASINI BEKLİYORLAR

Mevcut başkan Mesut Hoşcan her ne kadar devam kararı alsa da, arkasında kimse kalmadı. Şehrin ileri gelenlerinin yanı sıra kırmızı-siyahlı taraftarlar ısrarla istifa bekliyor.

2008-2013 yılları arasında Eskişehirspor'da başkanlık görevini yürüten Halil Ünal, 2-3 haftalık süreç içinde dönmeyi hedefliyor. Sadece Eskişehir'in değil Türkiye'nin en önemli gıda şirketlerinden biri olan ETİ'nin de Ünal'ın arkasında olduğu ve ciddi bir maddi yardım yapmaya hazırlandığı kulislerde konuşuluyor.