SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eşcinseller ve Yahudileri dışladı!

İtalya, Futbol Federasyonu Başkanı Carlo Tavecchio’nun açıklamalarını tartışıyor. Eşcinseller ve yahudiler hakkında ayrımcılık içeren ifadeler kullanan Tavecchio’ya tepki artıyor.

Güncellenme: 15:59, 02/11/2015
Eşcinseller ve Yahudileri dışladı!

Daha önce adı ırkçılık skandalına karışan İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Carlo Tavecchio'nun başı bir kez daha derde girdi. Zira İtalya’da gazeteler, Tavecchio’nun geçtiğimiz haziran ayında bir internet sitesine verdiği röportajda yahudiler ve eşcinseller hakkında olumsuz ifadeler kullandığı bir ses kaydını paylaştı.

Tavecchio ayrımcılık içeren açıklamalarında “Yahudilerle arana mesafe koyman gerekir” ifadelerini kullanıyor. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı ayrıca eşcinseller hakkında da “Benden uzak dursunlar” diye konuşuyor.

Gazetelerin, başkanın bu yöndeki açıklamalarını yayınlamasının ardından gözler Tavecchio’ya çevrildi. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı, ses kaydının izni olmadan yapıldığını ileri sürerek internet sitesinin kendisini karalamaya çalıştığını söyledi.

Carlo Tavecchio’nun açıklamaları İtalya’daki eşcinsel hareketin öncüleri ve yahudi cemaatinde de tepkiyle karşılandı. İki cephe de; Carlo Tavecchio’nun İtalya Futbol Federasyonu başkanlığı görevinden ayrılması gerektiğini belirtti.

NTV Spor