SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe’yi mağlup ettikleri mücadelenin ardından 360 kanalında yayınlanan Telegol Programı’na özel açıklamalarda bulundu ve A Milli Takım’dan istifa etmesi gerektiğini söyleyen Aziz Yıldırım’a cevap verdi.

“AZİZ YILDIRIM DEDİKLERİNİ İSPAT ETSİN, İSTİFA EDERİM”

Milli takım kampında oyuncuların aklını çeldiği ve istifa etmesi gerektiğini söyleyen Yıldırım’a cevap veren Ataman, “Aziz Başkan kendi görüşünü söylüyor. Benim verdiğim tek cevap: Bu fikrin altında, Türk Milli Takımı’nda oyuncuların beyninin yıkandığı, oyuncular için transfer görüşmeleri yapıldığını söyledi Aziz Yıldırım. Bunun yapıldığını ispat etsin, anında istifa ederim. Aziz başkan için çok fazla bir şey söylemiyorum. Kendi fikirleridir. Karar verecek olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve Dursun Özbek’tir” ifadelerini kullandı.

“6 YILDIR FENERBAHÇE SALONUNA GİDİYORUM, İNANILMAZ KÜFÜRLERE MARUZ KALIYORUM”

Fenerbahçe deplasmanlarında küfürlere maruz kaltığını söyleyen koç, “Ezeli rekabetin içinde gerginlikler olabiliyor. Geçmişte herkes hatalar yapmıştır. 6 yıldır Fenerbahçe salonuna gidiyorum. İnanılmaz derecede hareketlere, küfürlere maruz kalıyorum. Bir kere dahi taraftara jestim olmamıştır. 3 yıl önce çok sinirlendim ve kendimi oyundan attırdım. Mahmut abiyi de geçmişte severdim, eski bir basketbol adamı. Geçtiğimiz hafta Saraçoğlu’nda güzel bir maç oynandı. Bu ezeli rekabet” dedi.

“EUROCUP’I ALIP, OTOMATİK OLARAK EUROLEAGUE’DE OYNAYACAĞIZ”

Bu sezon Euroleague’e katılamayan Galatasaray’ın, Eurocup’ı kazanarak Euroleague’e katılacağını iddia eden Ataman, “Eurocup’ı alıp otomatik olarak Euroleague’de oynayacağız. Bakalım onu nasıl engelleyecekler” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:49,