SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yasin daha çok bekler!

4. yıldızın kahramanlarından Yasin Öztekin, senelik 1 milyon 50 bin Euro kazanıyor. Uzun süredir zam bekleyen Yasin’e “Hak ettiğini sezon sonunda alacaksın” mesajı iletildi.

Güncellenme: 08:20, 01/11/2015
Yasin daha çok bekler!

Galatasaray’ın hücum hattındaki en önemli elemanlarından biri de Yasin Öztekin. Gurbetçi oyuncu geçen sezonun ikinci yarısında patlama yapmıştı. Ligin son 4 ayında 4 gol 4 asistle oynayan Yasin, 4. yıldızın mimarlarından biri olmuştu. Bu performansa rağmen Yasin, hücumdaki diğer oyunculardan çok daha az para kazanıyor. Burak Yılmaz yıllık 2.9, Sneijder 3.2, Podolski 3, Umut Bulut ise 1.8 milyon Euro garanti para alırken Yasin'e 1 milyon 50 bin Euro ödeniyor.

ABD’DEN İSTEDİLER

Uzun süredir sözleşmesinde iyileştirme bekleyen Yasin, rahatsızlığını menajeri aracılığı ile yönetime iletmişti. Fakat yönetimin kararı, yetenekli futbolcuyu memnun etmedi. Yöneticilerin “Sezon sonuna kadar bekle. Hak ettiğinizi o zaman alacaksın” dedikleri öğrenildi. Diğer yandan ABD ekibi Kansas City'nin, geçen yaz Yasin'e yıllık 3 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme teklif ettiği öğrenildi. Fakat Galatasaray 7 milyon Euro bonservis isteyince, transfer suya düştü.