SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nin namağlup lideri Pınar Karşıyaka’nın Genel Menajeri Selim Çınar, yazılı bir açıklama yaparak takımının son durumunu değerlendirdi.

“Zorlu bir ligde Pınar Karşıyaka’nın 4’te 4 yaparak yoluna devam ediyor olması, ligin zorluk derecesi göz önüne alındığında yeni kurulmuş bir takımın katettiği bu yolun önemini göstermektedir” diyen Selim Çınar, “Ligde hiçbir maç başlamadan favoriden bahsetmek doğru değil. Takımlardaki yabancı sayılarının artması, sistemden çok oyuncu yeteneklerine göre oynanan basketbol, sürpriz sonuçlar çıkmasını sağlıyor” diye konuştu.

Sezon başında yaptıkları kadro değişikliklerinden sonra takım olma yönünde ciddi adımlar attıklarını belirten Selim Çınar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ancak daha uzun bir yolumuz olduğu da önemli bir gerçek. Bu bağlamda hem Euroleague hem de Türkiye Ligi’ni en iyi şekilde götürüp sezon başında koymuş olduğumuz hedeflere ulaşmak istiyoruz. Son oynadığımız Trabzonspor Medical Park maçının özellikle son 5 dakikasında taraftarlarımız inanılmaz destek vererek takımı uyandırıp ayağa kaldırdılar. Rakip üzerinde korkunç bir baskı kurup galibiyette rol oynadılar. Taraftarımıza çok teşekkür ediyoruz.”