SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Vitor Pereira, ekibiyle birlikte takımın başarısı için çalışıyor. Ayrıca F.Bahçe'de uzun zamandır devam eden sezonu aynı hocayla bitirme gibi bir gelenek var. Bu konunun gündemde tutulması doğru değil.”

VITOR Pereira'nın hedef tahtasında oturduğu şu günlerde adı F.Bahçe teknik direktörlüğü için geçen Konyaspor'un hocası Aykut Kocaman, ‘şampiy10'a özel açıklamalar yaptı. Önceki gün oynanan G.Birliği maçının ardından bu konuyla ilgili olarak “F.Bahçe'ye hiçbir ilgim yok. Hiç ilgim de olmayacak” diyen sarı-lacivertlilerin eski teknik patronu Kocaman, kamuoyuna gazetemiz aracılığıyla şu mesajları yolladı:

“BASIN toplantısında sorulan soruya verdiğim yanıtın temel nedeni şu. Her şeyden önce F.Bahçe'nin başında bir teknik adam var. Vitor Pereira ekibiyle birlikte takımının başarısı için çalışıyor. Aynı şekilde F.Bahçe'de uzun zamandır devam eden bir gelenek var. Sezonu aynı hocayla bitirme geleneği var. F.Bahçe bu işi bir süredir böyle yapıyor, çok da iyi yapıyor. O yüzden bu konunun sürekli gündemde tutulmasını doğru bulmuyorum.

‘KONYA'YA ODAKLIYIM'

KALDI ki ben de şu anda Konyaspor'un başındayım, başarısı için çalışıyoruz. Geçen sezondan bu yana üstüne koya koya takımı belli bir yere getirdik. Burada bir futbol aklı, bir futbol mentalitesi oturtmaya çalışıyoruz. Şehrin futbola olan ilgisi, takıma olan sıcaklığı da buna müsait. Geçtiğimiz yılın sonunda yükselişe geçtik, iyi işler yaptık. Kendi rakibimiz olan takımlara üstünlük sağladık. Şampiyonluk adayı takımlardan önemli puanlar aldık, yarışın seyrini etkiledik.

BU sezon da yeni takım, giden gelen oyuncular derken belli bir çizgiye geldik. Seri galibiyetler aldık. Orta üst sıralarda dolaşıyoruz, hep daha iyisi için uğraşıyoruz. Dolayısıyla şu anda, bu sezon tüm konsantrasyonumuz buraya, yani başında olduğumuz kulüp Konyaspor'a yönelik. Bu söylentilerin, sürekli gündemde tutulan haberlerin konsantrasyonumuzu bozmasını istemiyorum, o yüzden bu şekilde konuştum.”

Kocaman ne demişti?

KONYASPOR'UN hocası Aykut Kocaman, F.Bahçe'ye gelmeyeceğini ilk olarak takımının 0-0 berabere kaldığı G.Birliği karşılaşmasının ardından söylemişti.

TECRÜBELİ teknik adam bir gazetecinin “F.Bahçe teknik direktörlüğü için isminiz geçiyor. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?” şeklindeki sorusuna “Hiçbir ilgim yok. Şunu da söyleyebilirim ki; hiç ilgim de olmayacak” cevabını vermişti.