SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’nın başarılı oyuncularından Metin Toy, Maliye Milli Piyango galibiyetini, kendisini izlemeye gelen ailesiyle kutladı.

Maçın ardından saha içerisinde objektiflere ailesiyle birlikte poz veren başarılı voleybolcu, ailesinin desteğini her zaman hissettiğini dile getirerek, takım içindeki uyumun galibiyette etkili olduğuna da değindi.

Başarılı voleybolcu, Ligin 2. haftasında alınan 3-0'lık Maliye Milli Piyango galibiyetinin ardından sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada ailesinden gördüğü desteğin önemine vurgu yaparak, “Ailem, sahamızda oynadığımız her maçıma geliyor. Ailemin bana verdiği destek çok önemli. Bu da başarılı olmamdaki en önemli faktör diyebilirim. Ailem, dualarıyla da her zaman yanımda oldu. Ailemin bana bu şekilde destek olması beni çok mutlu ediyor.” dedi.

Maliye Milli Piyango galibiyetinin önemine de değinen Metin Toy, “Maliye Milli Piyango maçını kazanmamız gerektiğini biliyorduk. Ligin ilk haftasında Halkbank gibi ligin favori takımlarından birini yenerek başarımızın tesadüf olmadığını göstermeliydik ve nitekim öyle de kendi evimizde ve kendi taraftarımız önünde oynadığımız ilk mçaı kazandığımız için de mutluyuz. Başarımızın tesadüf olmadığını ispatladık. Galibiyet serimize devam etmek istiyoruz. Hedeflerimize ulaşacağız.” şeklinde konuştu.

Son olarak takım içindeki ortamın galibiyetlerde etken olduğuna değinen Metin Toy, “Takım içindeki ortam harika diyebilirim. Bir uyum söz konusu. Takım kaptanımız Selçuk ağabey ve Hocamız Basic de takımı bir arada tutuyor. Rakip kim olursa olsun hedefimize ulaşmak için oynuyoruz. Taraftarımızın yarattığı atmosfer de galibiyetlerde pay sahibi oluyor.” diyerek sözlerini noktaladı.