SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’nin en yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun on Sunday, bugünkü “Mourinho Oyunları” başlıklı haberinde, Liverpool mağlubiyetinden birkaç saat sonra Chelsea’nin sahibi Roman Abramovic’in Jose Mourinho ile kriz toplantısı yaptığını ve ona takımı toparlaması için bir hafta süre verdiğini bildirdi.

Roman Abramoviç’in teknik direktörüne kalma infazı yaptığını yazan gazete, Jose Mourinho’nun son yenildikleri Liverpool maçından sonra görevini koruyabilmek için bir haftası olduğuna dikkat çekti.

Roman Abramoviç’in Liverpool yenilgisinin Jose Mourinho’nun son maçı olmadığında ısrar ettiği öğrenildi. Abramoviç’in Dinamo Kiev ve Stoke maçlarından kötü sonuçlar alırsa Jose Mourinho’nun görevine son vereceği ileri sürüldü.

Sunday Mirror bugünkü manşetinde Special One (Özel Biri) yerine “Special Gone” (Özel gitti) manşeti atarak Abramoviç 9.5 milyon sterlinlik tazminatı vereceğini ve Jose Mourinho’nun kovulmaya hazır olduğunu ileri sürdü. Chelsea’nin sahibi Roman Abramoviç’in ne zaman kovma kararını vereceğinin bilinmediğini yazan Daily Mirror, Jose Mourinho’nun gözden çıkartıldığı görüşünde.

Sunday Express ise, “Jose: Kalacağım ve savaşacağım” manşetli spor kapağında takımın birlik olduğunu söyleyen Jose Mourinho’nun kendiliğinden bir yere gitmemekte kararlı olduğuna dikkat çekti.