SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Vitor Pereira’nın keyfi yerine geldi

Vitor Pereira’nın keyfi yerine geldi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, son oynanan Kasımpaşa maçında sergilenen futbolu "En iyi dış saha performansı" olarak değerlendirdi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, futbol anlamında olmasa da takımın Osmanlı deplasmanında ortaya koyduğu karakterden memnun kaldı. Ankara dönüşünde ekibiyle sohbet eden Vitor Pereira, deplasman maçlarının şampiyonluk yolunda en önemli etken olduğunun altını çizerken Osmanlıspor maçını ‘en iyi dış saha performansı’ olarak niteledi.

Deplasmanda her takımın kendilerine sorun çıkardığını belirten Pereira “Yine tek farklı kazandık. Ama diğer maçlardan farklı olarak daha özgüvenli bir takım olarak sahadaydık. Bu maçtaki oyunumuz umut vericiydi. 1-0’dan sonra da pozisyonlar yakalamak gelecek adına önemli bir gösterge” diye konuştu.

VITOR PEREIRA: “KAZANILAN 21 PUAN ÇOK DEĞERLİ”

Futbol olarak beklentilerin altında kaldıkları dönemde toplanan 21 puanın çok değerli olduğunu kaydeden Vitor Pereira, “Takımın yarısından fazlası ligi daha yeni tanıyor. Türkiye liginin kendine has bir zorluğu var. Ve takımım zamanla bu zorlukları aşmayı öğreniyor” dedi. Pereira, Ajax ve Konya maçlarını galibiyetle bitirerek milli araya girmenin ileride oynamak istedikleri baskılı oyun için özgüven kaynağı olacağını da sözlerine ekledi.

Deplasmanda her takımın kendilerine sorun çıkardığını belirten Vitor Pereira “Yine tek farklı kazandık. Ama diğer maçlardan farklı olarak daha özgüvenli bir takım olarak sahadaydık. Bu maçtaki oyunumuz umut vericiydi. 1-0’dan sonra da pozisyonlar yakalamak gelecek adına önemli bir gösterge” diye konuştu.

Sabah