SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon basınından olay iddia!

Trabzon yerel basını, Gaziantepspor maçından sonra hakem Çağatay Şahan'ın soyunma odasında mahsur kalması ile ilgili şok bir iddia ortaya attı.

Güncellenme: 15:29, 30/10/2015
Trabzon basınından olay iddia!

Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor’un Gaziantepspor ile oynadığı karşılaşmanın ardından hakem Çağatay Şahan’ın soyunma odasında 4 saat mahsur kalması ve sonrasında yaşananlar Trabzon yerel basınını böldü. Trabzon’da yayımlanan gazetelerin bir bölümü yönetimin bu hamlesine yapılan hakem hataları nedeniyle destek verirken, bir bölümü de uygulamanın yanlış olduğunu ve kenti zor duruma düşürdüğünü ileri sürdü.

Bu arada Trabzon’da yerel basının iddiasına göre, olay gecesi hakemleri soyunma odasından çıkarmak için polise ait özel timin hazırlandığı ancak operasyonun son anda iptal edildiği ileri sürüldü.

İddialara göre, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz başkanlığında toplanan güvenlik zirvesinde, özel harekat polislerinin, gerekirse biber gazı da kullanarak hakem odasının bulunduğu koridora girmesi, koridoru boşaltıp güvenliği sağladıktan sonra da hakemleri stadyum dışına çıkarması kararı alındı.

TRABZON İKİYE BÖLÜNDÜ

TRABZON SEFERBER OLDU AMA…

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun haber verdiği AKP Milletvekili Süleyman Soylu, Vali Öz’e ulaştı ve bu tür bir operasyonun sakıncalı olacağını belirtti, çeşitli temaslarda bulunmak için zaman istedi. Bu arada Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kendisini arayarak hakemlerin stattan çıkarılmasını isteyen Süleyman Soylu’ya ret cevabı verdi, kararlarından vazgeçmeyeceğini söyledi.

Bunun üzerine 03.00 sıralarında olayların daha da büyümemesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşıldı ve kriz çözülerek hakemlerin stadyum dışına çıkarılması sağlandı. Polis Evi’nde bir süre dinlenen hakemler, daha sonra karayoluyla Ordu’ya geçti.

Yayınlanma Tarihi:14:55,