SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, Real Madrid karşısında oyuncularının gerçek bir takım gibi oynayarak sonuca gittiklerini belirtti. “Bu maç nasıl oynamamız gerektiğini dair hepimize örnek olmalı” diyen Obradovic, taraftara da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Turkish Airlines Euroleague A Grubu 3. hafta maçında Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da son şampiyon Real Madrid’e karşı elde edilen galibiyetin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic şunları söyledi:

“Oyuncularımı tebrik ediyorum, gerçek bir takım gibi oynadılar. Real Madrid gibi güçlü bir takımı yenmek için de böyle olması gerekiyordu. Taraftarlarımızda bize inanılmaz destek veriyorlar ve bizim başarımızda çok önemli paya sahipler. Real Madrid karşısında savunma açısından çok önemli işler yapmamız gerekiyordu. Son maçlarda 90, 100'lü sayılar buluyorlardı. Savunmamızı güçlü tutarak, skor üretmelerine engel olduk. Jan Vesely ve Ekpe Udoh'un 4 faullü olmaları bizi zorladı. Aynı zamanda Pero Antic'in parmaklarında sıkıntı vardı, atış yapamayacağı söyledi. Bu durumda rotasyon yapıp en iyi seçenekleri kullanmamız gerekiyordu. Genel olarak takım çok iyiydi. Oyuncular hakkında bireysel konuşmayı çok sevmem ama Barış Hersek bu akşam gerçekten çok iyiydi ve takıma müthiş katkısı oldu. Çok yoğun maç programımız devam ediyor. Bu arada Pero’nun durumuna bakmamız gerekiyor, sakatlığı ne durumda. Bu maç nasıl oynamamız gerektiğini dair hepimize örnek olmalı.”