SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nijeryalı ‘Smart’ Erbaaspor’un gözdesi

ERBAASPOR'a 23 yaşındaki Nijeryalı futbolcusu Smart Ajiduah, Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) 3 karşılaşmada 2 gol atarak taraftarların gözdesi oldu.

Güncellenme: 16:13, 30/10/2015
Nijeryalı ‘Smart’ Erbaaspor’un gözdesi

Tokat Amatör Küme’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e katılan Erbaaspor’un yeni sezon öncesi transfer ettiği orta saha oyuncusu Smart Ajiduah, takımının oynadığı 3 resmi maçta da oynadı. Henüz 17 yaşındayken Türkiye’ye geldtiğini belirten Smart Ajiduah, kendisini 2010-2011 sezonunda BAL’da oynayan Erbaaspor’un transfer ettiğini, ancak yaşı küçük olduğu için lisansının çıkartılamadığını, sezon sonunda takımın küme düşmesi sonucu kulüpten ayrıldığını söyledi. Erbaaspor’un yeniden BAL’a yükselmesiyle tekrar transfer edilen Smart Ajiduah, şöyle dedi:

“ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

“Şimdi geri döndüm. Nijerya’da futbol akademisinde okudum. Nijerya’dan turnuva için Hollanda’dan Almanya’ya gittim. Orada futbol oynadıktan sonra yeniden Türkiye’ye geldim. 2011 yılında oynayamamıştım ama şimdi oynayarak elimden geleni yapacağım.”

“KALİTELİ BİR FUTBOLCU”

Erbaaspor antrenörü Hasan Basri Kara, Smart’ın kaliteli bir futbolcu olduğunu ifade etti, “Çok seviliyor. Smart, geçmiş senelerde burada olduğu için Türkçe konusunda sıkıntı yaşamıyor. Hakikaten kaliteli bir futbolcu. Bizim için de çok büyük bir avantaj” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:11,