SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maç saatine Cuma Namazı ayarı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Spor Toto İkinci Lig'de bazı maçları Cuma namazı saatine koydu. Ankaragücü yönetiminin itirazı üzerine Ankaragücü-Kartal maçının saati değişti.

Güncellenme: 12:29, 30/10/2015
Maç saatine Cuma Namazı ayarı

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle lig maçlarının hafta içinde oynanması ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun da (TFF) Cuma gününde oynanacağını açıkladığı bazı maçların başlama saati sıkıntıya neden oldu. Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig’de bugün oynanacak olan bazı karşılaşmaların Cuma Namazı saatine denk gelmesi tepki çekti.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankaragücü – Kartal karşılaşmasının da saat 13.30 başlamasına karar vermesinin ardından Ankaragücü yönetimi harekete geçti. TFF ile hemen görüşmelere başlayan yöneticiler karşılaşmanın başlama saatinin 15.00'e alınması için gerekli izinleri de aldı.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Ankaragücü Basın sözcüsü Tuna Yılmaz da bu konuda Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'in büyük bir çaba harcadığını vurgulayarak, “Başkanımız maç saatini öğrenince hemen girişimlere başladı. Öncelikle Kartalspor ile görüşmelerimizde olumlu netice aldık. Daha sonra başkanımız TFF ile görüşmeler yaparak maçın başlama saatinin 15.00 olması için gerekli izinleri aldı. Taraftarlarımızın ibadetlerini rahat yapabilmeleri adına önemli bir girişim oldu. Cuma Namazı sonrası taraftarlarımız daha rahat bir şekilde maça yetişecekler” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:11:26,