SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güle oynaya!

Fenerbahçe maçı sonrası, Benfica maçı öncesi Hamza Hamzaoğlu, Eskişehirspor karşılaşmasını bazı oyuncularını dinlendirmek için bir fırsat olarak gördü. Cezalı olan Sneijder dahil derbide forma giyen 6 isime şans vermedi.

Kadrolar açıklandığından ilk 11'de Jem Paul Karacan, Emre Çolak gibi oyuncuları gören sarı kırmızılı taraftarlar acaba bir sürpriz olur mu diye sorsalar da bu endişenin yersiz olduğu hemen ilk dakikalarda belli oldu. Yüksek tempoda rakibe basarak maça başlayan Galatasaray, Olcan ve Sabri'nin hücumlara katılmasıyla çok adamla hücum etme avantajını ele geçirdi.

Selçuk İnan'ın müthiş frikik golü sonrası tempo bölüm bölüm düşse de hiç oyun hakimiyetini kaybetmediler. Eskişehirspor'un rakip ceza sahasına girecek gücü bile yoktu, ardından Burak Yılmaz'ın golleriyle skor zaten belli olmuştu. Aynı takım muhtemelen Türkiye Kupası hariç hiçbir araya gelmeyecek. O yüzden bu 11'in nasıl performans sergilediğine dair uzun uzadıya yorum yapmaya gerek yok.

Ancak az şans bulan oyuncuların ellerine gelen fırsatı iyi değerlendirmesi, istekli oynamaları Hamza Hamzaoğlu'nun başarısı. Forma rekabetinde adaleti ve dengeyi sağladığı belli oluyor. Eskişehirspor'un durumu üzücü.

İsmail Kartal'ın 3 maçlık döneminde de henüz bir düzelme gözükmüyor. Her geçen hafta daha da geriye düşüyorlar. Onlar hiçbir varlık gösteremeyince, Galatasaray güle oynaya, adeta bir idman havasında geçen karşılaşmayı rahat kazandı

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek