SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1’inci Lig’de Altınordu’dan sonra Adana Demirspor’a da evinde 3-1 yenilen Göztepe’de sıkıntı giderek büyüyor. İki hafta öncesine kadar 8 maçta topladığı 15 puanla liderlik hesapları yaparken zirve yarışındaki rakipler karşısında üst üste alınan iki mağlubiyet, heyecanla beklenen Karşıyaka derbisi öncesi Göztepe’yi yay gibi gerdi.

İzmir’de art arda oynayacağı 5 maçın ilk 3’ünden 2’sini kaybedip 1’ini kazanarak büyük avantaj yitiren Göztepe’de Adana Demirspor mağlubiyeti sonrası bir grup taraftarın teknik direktör Metin Diyadin’i istifaya davet etmesi keyifleri iyice kaçırdı. Futbolculuğu döneminde şampiyonluk yaşadığı Göztepe’yi geçen sezon 2’nci Lig’de şampiyon yaparak PTT 1’inci Lig’e çıkaran Metin Diyadin, henüz 60’ıncı dakikada başlayan protestolarla şaşkına dönerken, maçtan sonra “Beni tanıyan herkes ne zaman ne yapacağımı bilen biri olduğumu bilir” diyerek görevinin başında olduğunu dile getirdi.

Öte yandan sakatlık problemleriyle boğuşan sarı-kırmızılı takımda Karşıyaka derbisi öncesi Leroy George, cezalı duruma düştü. Sakat sakat oynayan Fuchs’un adelesindeki sorun nüksetti. Göztepe’de Giray, İsa ve Emrah da henüz iyileşmedi.