SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dünya ikincisi engelli atlet 1.5 saat başkanı bekledi

Dünya ikincisi engelli atlet 1.5 saat başkanı bekledi

Bedensel Engelliler Atletizm Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan Hamide Kurt ve beraberindeki milli takım, havaalnında Bağcılar Belediye Başkanı'nın gelmesini bekledi.

Katar'da düzenlenen Bedensel Engelliler Atletizm Dünya Şampiyonası'nda yarıştığı 100 metrede dünya ikincisi olan Hamide Kurt ve beraberindeki engelli sporcular, Atatürk Havalimanı'nda yaklaşık 1,5 saat Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı'nın gelmesini bekledi.

Şampiyonanın ardından sporcular, Türk Hava Yolları'nın (THY) uçağı ile Katar'ın Başkenti Doha'dan saat 07.37'de iniş yaptı. İşlemlerini tamamlayan engelli sporcular, saat 08.30 sıralarında pasaport işlemlerini tamamlayarak gümrüklü alanda beklemeye başladı. Aileler de bu sırada dışarıda ellerinde pankartlarla çocuklarının gelişini bekledi. Gümrüklü alanda tekerlekli sandalye üzerinde bekleyen sporcular, Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı'nın gelişinin ardından 10.02'de çıkış yaptı. Gazetecilere röportaj veren Çağrıcı, fotoğraf çekiminin ardından bir programa gitmesi gerektiğini söyleyerek sporcuların yanından ayrıldı.

Kısa bir konuşma yapan Çağrıcı bunun ardından, “Fotoğrafları alın, ben programa gideceğim” diyerek sporcuların yanından ayrıldı.