SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tolga Zengin’den Eto’o’ya uyarı!

Tolga Zengin’den Eto’o’ya uyarı!

Antalya-Beşiktaş maçında Tolga Zengin, kartı varken hakeme itiraz eden Eto’o’yu, “Sen büyük oyuncusun, Kırmızı kart sana yakışmaz” diye sakinleştirdi

Antalyaspor-Beşiktaş maçında yeni stat, güzel goller, tribün manzaraları arasında bir de büyük ‘sportmenlik' örneği vardı. 90 dakika içinde herkesin gözünden kaçan bu detay ortaya çıktı.

Sezona çok iyi bir başlangıç yaparak adeta “Yabancı kaleciye gerek yok” mesajı veren kaptan Tolga Zengin, ‘sporcu kalitesini' ortaya koydu. Antalyaspor'un belki de en iyisi olan Samuel Eto'o, hırsını birçok kez yenemezken hakem İlker Meral'den de sarı kart görmüştü.

61. dakikada Ersan'la girdiği ikili mücadelede kendini yerde bulan ve penaltı itirazında bulunan Kamerunlu oyuncuyu yerden Tolga Zengin kaldırdı. İki oyuncu bu pozisyonda sarıldı, oyun devam etti.

Bu kez skor 4-1 Beşiktaş lehineyken Ersan'a faul yapan Eto'o'nun yanında yine Tolga Zengin vardı. Tam itiraz etmek için hakeme doğru hareketlenen dünyaca ünlü yıldızı kolundan tutan Tolga, “Sarı kartın var, sakin ol. İtiraz etme. Sen büyük oyuncusun, kırmızı kart görmek sana yakışmaz” diyerek sakinleştirdi.

Tolga'nın ayrıca hakem İlker Meral'e de pozisyonun kart olmadığını söyleyip bir bakıma Eto'o'nun atılmasını engellemesi alkış aldı.

“OYUNDAN ATILMASI BENİ ÜZERDİ” Konuyla ilgili konuşan Tolga, “Eto'o çok sevdiğim ve daha önceden tanıştığım büyük bir yıldız. Onu kart görmemesi konusunda sakinleştirdim. Oyundan atılması beni üzerdi. Ondaki profesyonelliğin herkese örnek olması gerek” diye konuştu.

Habertürk