SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor-Gaziantepspor karşılaşmasının ardından Hüseyin Avni Aker’den gece 04:00’da polisler eşliğinde ayrılmak zorunda kalan hakem Çağatay Şahan ve ekibine, Türkiye Futbol Federasyonu sahip çıktı.

RAHŞAN GÜLŞAN YAZDI / “BIRAK KADIN OLMAYI ÖNCE İNSAN OL”

TFF, hakemlerin zorla statta alıkonulduğunu belirtirken, bu olaya karışan kişilerin PFDK’ya sevkinin yanı sıra 6222’den de işlem başlatılacağını açıkladı.

REHİN HAKEMLERİ ERDOĞAN KURTARDI!

İşte TFF’nin açıklaması;

“Dün akşam Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanan Trabzonspor A.Ş.-Gaziantepspor müsabakasının ardından maçın hakemleri ve diğer federasyon yetkilileri stadyumda zorla alıkonulmuş, çıkışlarına uzun süre izin verilmemiştir. Hiç bir hakem hatasının mazur gösteremeyeceği bu hukuksuzluk tüm futbol kamuoyunu derinden rahatsız etmiştir. Başta sağduyulu Trabzonspor camiası olmak üzere hiçbir futbolseverin kabul etmesi mümkün olmayan bu olayın sorumluları, müsabakanın hakem, temsilci ve gözlemci raporlarının federasyonumuza ulaşmasının ardından belirlenerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edileceklerdir. İlgili kişiler hakkında sportif yargılamanın yanı sıra 6222 sayılı Kanun çerçevesinde işlem yapılması için gerekli tüm girişimlerde bulunulacaktır.

Türkiye Futbol Federasyonu”

Yayınlanma Tarihi:14:43,