SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mehmet Demirkol’dan Aziz Yıldırım iddiası!

Mehmet Demirkol’dan Aziz Yıldırım iddiası!

Mehmet Demirkol, olaylı Trabzonspor-Gaziantespor maçını yorumlarken, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın görevini bırakmayacağını söyledi.

Ntvspor’daki Spor Servisi programında gündemi değerlendiren Mehmet Demirkol, Trabzonspor Teknik Direktörü Şota’yı eleştirirken; Hamzaoğlu’nun Gomez gibi bir isim istediğini söyledi. Demirkol’un en flaş yorumu ise Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkındaydı.

İşte Demirkol’un bugünkü programda yaptığı yorumlar;

Trabzonspor’un son dakikada verilmeyen penaltısı tartışmaya bile açık değil net penaltı. Hakemin görüpte devam demesi şaşırtıcı.

“ŞOTA HOCALIĞI YAPAMIYOR”

Trabzonspor’un attığı ilk golde tıpkı Van Persie’nin pozisyonu gibi tartışmaya açık ama, bence ofsayt.

Trabzonspor’da Şota Arveladze, şu ana kadar hocalığı yapamadı. Futbolculuğu çok iyiydi ama hocalığı olmadı.

‘HAKEMLİĞİ KONUSUNDA ŞÜPHE VAR”

Çağatay Şahan’ın hakemliği konusunda herkesin şüpheleri var. Şimdiye kadar hiçbir maçı olaysız bitiremedi.

“ONUR’UN KALECİLİĞE DÖNMESİ GEREKİYOR”

Onur Türkiye’nin en iyi kalecisiydi. Uzun bir dönem böyleydi. Bu ruh halinden çıkıp, yeniden kaleciliğe dönmesi lazım. Başka işlerle uğraşmaktan, ağalık yapmaktan kaleciliği unuttu.

‘HAMZA HOCA, GOMEZ İSTİYOR”

Hamza hocanın forvet istediğini düşünmüyorum. Elinde birçok forvet var. Hoca santrfor istiyor. Mario Gomez istiyor. Onun gibi özellikleri olan sırtı dönük, hava toplarında etkili… Burak bir sezonda 30-40 gol atsa bile santrfor değil. Bu tarz bir forvet Burak’ın kesileceği anlamına gelmez. Burak yine oynar.

“PEREIRA, NANI’DEN MEMNUN OLMAYABİLİR”

Nani’nin neden kadroda olmadığını anlayamadım. Sakat değil herhalde böyle bir açıklama yok. Belki Pereira formundan memnun değil.

Fenerbahçe’de Josef bekleneni veremiyor. Markovic çok hızlı ama şaşırtan hiçbir şey yapmıyor. Geliştirmesi gereken çok şey var.

“YILDIRIM BIRAKMAZ”

Fenerbahçe 9 haftada bu hale nasıl geldi büyük başarı. Normalde bu takımın ezip geçmesi lazım ama hoca hücum yapmak istemiyor. Elinde kurgusu yok, organizasyonu yok. Ama Pereira işin ilginci oyunu beğeniyor. 4 şut atmış kaleye 4 gol atardık diyor. Pereira’ya karşı camiada güven yok. Taraftar Ersun Yanal dönsün diye kampanya bile başlattı. Olmayacak duaya emin deniyor o derece. Ancak Aziz Yıldırım sezon içerisinde hoca göndermem diyor her zaman. Ama görevi bıraksaydı Pereira giderdi. Aziz Yıldırım Mayıs’ta yine bırakacağım diyor ama, bence bırakmaz.