SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında Eskişehirspor’u 4-0 mağlup eden Galatasaray’ın Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Takımın artık oturduğunu söyleyen Hamza Hamzaoğlu, sezon başında yapılan eleştirilerden etkilenmediklerini söyledi.

İlk 4 haftada oynanan oyundan kendilerinin de memnun olmadığını söyleyen Hamza Hamzaoğlu “Ama ilerleyen haftalarda takımın oturması ile işlerin değişeceğini biliyorduk. Sürekli baskı ve eleştirilerin çevremizdeki insanları etkilediğini görünce tepkili bazı konuşmalarım oldu. Şu anda kadro oturdu. Saha içinde ve dışında daha bağlı” dedi.

Kadroda fazla forma şansı bulamayan oyuncular hakkında da değerlendirmelerde bulunan Hamza Hamzaoğlu, şunları söyledi:

“Rotasyon yapmıştık, zaten bütün takım olarak hazırız. Böylesini ciddi bir maçta da bunu bir kez daha görmüş olmak beni sevindirdi. Ben bütün oyuncularımı inanarak kadroya dahil ettim. Hepsine güvenim, sevgim sonsuz. Hiçbir zaman küsmediler, bırakmadılar. Bir gün bu takımın onlara ihtiyacı olacağı günü sabırla beklediler. Ben kendilerine teşekkür ediyorum.”

HAMZA HAMZAOĞLU’NDAN EMRE ÇOLAK YORUMU

Hamza Hamzaoğlu, Atletico Madrid maçında ıslıklanan Emre Çolak’ın Eskişehirspor karşısındaki performansı ile ilgili ise “Emre Çolak geçtiğimiz Atletico Madrid maçında şanssız bir başlangıç yapmıştı. O günden beri ben sabırsızlıkla Emre’yi morallendirmek için böyle bir maçı bekliyordum. Sağolsun iyi bir maç çıkardı, gerçekten iyi oynadı” açıklamasında bulundu.

Burak’ın sakatlıktan çıkıp iki gol atmasına da sevindiklerini belirten Hamza Hamzaoğlu “Oynattığımız oyunculardan çok, bu haftaya kadar oynayamadıklarımıza üzüldük. Bu arkadaşlara da bu şansı verdik. Hepsine teşekkür ediyorum. Sürekli çalıştılar. Burak’a gelince, iki gol attı bugün. Çok sevindirdi bizi. Tekrar sağlıklı bir şekilde aramıza dönmesi bizi umutlandırdı” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:46,