SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, olaylı Gaziantepspor maçının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle CNN Türk’te kendisini savundu. Bugün tüm Türkiye’deki kadınlardan büyük tepki görmüştü. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da, Hacıosmanoğlu’nun kadınlar hakkında söylediği sözler için büyük eleştirde bulunmuştu.

CHP MİLLETVEKİLİ’NDEN BÜYÜK TEPKİ!

İŞTE HACIOSMANOĞLU’NUN CANLI YAYINDA SÖYLEDİĞİ O SÖZLER;

Ben bir spor kulübü başkanıyım. Şahsi bir meselem değil, milyonlarca Trabzonspor sevdalıları için konuşuyorum. Sezon başından bu yana yenilen haklarımız ortada… Bu kadar büyük bir camiaya zülmetmenin kimseye hakkı yok. Bu şehir küçümsenecek bir şehir değil. Biz Trabzon’da oynanan maçlarda olaylar çıkmasın diye elimizden geleni yapıyoruz.

RAHŞAN GÜLŞAN’DAN HACIOSMANOĞLU’NA: ÖNCE İNSAN OL

Söylediklerimi bugün çarpıtıp çarpıtıp yayınladılar. Dün sportif olarak konuştum. Bugün milletvekilinden tutun, genel başkanlarına kadar; sanki başka işleri yokmuş gibi bu olay hakkında konuşuyor.

KADINLARDAN BÜYÜK TEPKİ!

“KARADENİZ’DE MECAZİ CÜMLELER VARDIR”

Ben Karadenizliyim, Karadeniz’de yaşıyorum. Bizim kullandığımız mecezai cümleler vardır. Oradaki kadın örneği aşağılamak için değil. Benim annem de kadın, benim çocuklarımı da doğuran da kadın… Bir insan nasıl öyle bir cümle kullanır ki? Benim sözlerim hakkında konuşan hanımefendiye bir şey demiyorum. Yarası olan konuşur.

“KADINLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Benim sözlerimden alınan, üzülen kadınlardan özür diliyorum. Ben her zaman özür dilemiyorum. Bu ilktir! Türkiye’deki bütün kadınlara büyük saygım var. O sözler, bizim mecazi anlamda söylediğimiz bir sözdür. Bu zaten benim karakterime yakışmaz. Ben rahmetli anneme de, eşime de saygısızlık etmişim olurum.

DEMİRTAŞ’A SERT SÖZLER: “KÖRPE KIZLARI DAĞA ÇIKARIP…”

Biz hür yaşıyoruz. Kadınlara o kadar önem veriyoruz, körpe kız çocuklarını dağlara çıkarıp, terörist yapıyorlarsa; vicdanları sızlamıyor mu? Biz adam gibi yaşadık, adam gibi konuşuyoruz. Selhattin Demirtaş gitsin siyasi olaylarını, siyasi mecralarda yapsın. Benim adım da, Trabzonspor’un adı da ona büyük gelir!

Bir kulüp başkanı kolluk kuvvetlerinin olduğu yerde insanları nasıl alıkoyabilir? O kadar kalabalığın olduğu yerde hakemler nasıl dışarı çıkabilir zaten? Ben arkadaşlarıma, “Hakemlere çay-kahve ve yemek verin” dedim. Güvenlik sağlanınca da dışarı çıktılar zaten. Dün gece stadın oradaki insanlar sinir olarak çok dolmuş durumdaydı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ BU KADAR ACİZ Mİ YA?”

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, kulüp başkanını arayacak da müsaade isteyecek. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar aciz mi ya? Böyle bir şey olabilir mi yani? Ben Federasyon başkanını da MHK başkanını da ayrı tuttum bu işlerden… Farklı oyunlar oynanıyor. Zaten Trabzonspor’un şike olayından dolayı şampiyonluğu elinden alınmış, tüm şehir dolmuş içinde… Bu olaylar neden Trabzonspor’a yapılıyor? Bu oyunlar bu şehirde yapılıyorsa, manipülasyonlar oluyor.

Fenerbahçe maçında da olaylar oldu. Biz o gün de mücadele ettik ki kimse zarar görmesin diye çaba harcadık. Fenerbahçe de o gün geç çıktı. Cumhurbaşkanı’nın bizi aradığı yalandır.

Yayınlanma Tarihi:18:17,