SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da Sabri Sarıoğlu gelişmesi!

Galatasaray’da Sabri Sarıoğlu gelişmesi!

Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesi 6 maçta daha ilk 11'de forma giyerse otomatik olarak 1 sene uzayacak.

Galatasaray'da, Sabri Sarıoğlu'na piyango vuruyor. Sezon başında yıllık ücreti 4.8 milyon liraya çıkarılan ve 1+1 senelik sözleşme yapılan 31 yaşındaki futbolcu forma giymeyi sürdürürse sezonun ilk yarısı bitmeden 1 yıllık opsiyon devreye girecek.

Sarı-kırmızılı kulüp yaz döneminde Sabri'nin sözleşmesiyle ilgili KAP'a, “Sabri Sarıoğlu ile şirketimiz arasında 1+1 sezon (son sene opsiyonlu) için sözleşme yenilenmesi konusunda mutabakata varılmıştır. Opsiyon şartı futbolcunun 2015-2016 sezonunda 15 resmi maçta ilk 11'de oynaması veya 20 resmi müsabakada fiilen oynaması halinde geçerlilik kazanacaktır” bildiriminde bulunmuştu.

Sabri şimdiden Süper Lig'de 6, Şampiyonlar Ligi'nde 2 ve TFF Süper Kupa finalinde 1 maçta olmak üzere toplam 9 karşılaşmada ilk 11'de sahaya çıktı. Türkiye Kupası dahil olmak üzere sezonun kalan kısmında 6 maça daha ilk 11'de başlarsa Sabri'nin sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl daha uzayacak. Tecrübeli oyuncu bu sezon 3 maçta ise sonradan oyuna girdi. Böylece 12 maçta fiili olarak sahada yer alan Sabri bu kategoride de sezon sonuna kadar 8 maçta çeşitli sürelerle sahada yer alırsa yine sözleşmesi yenilenecek.

Yıllık 4.8 milyon liralık garanti ücretinin yanı sıra Sabri maç başına da 45 bin lira kazanıyor. Sarı-kırmızılı futbolcu ayrıca 15 resmi müsabakada fiilen oynaması durumunda net 300 bin lira prim kazanacak. 30 resmi müsabakada oynaması durumunda ise futbolcuya net 300 bin lira daha ektra prim verilecek.

Skorer