SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Caner’in sakatlığındaki o gerçek!

Caner’in sakatlığındaki o gerçek!

Fenerbahçeli futbolcu, menisküsündeki yırtığa rağmen hem kulübünde hem ay yıldızlı ekipte oynamaya devam etti. Milli kampta da sakatlığı teşhis edilen Caner pes etmedi ama ameliyata mecbur kaldı.

amkspor.com / Fenerbahçe’nin soldaki büyük kozu Caner Erkin’in şok sakatlığı ile ilgili gerçeklere AMK ulaştı.

Yıldız futbolcunun sakatlığını bile bile oynamaya devam edip, kendini yaktığı ortaya çıktı. 10 Ekim’deki Çek Cumhuriyeti ve 13 Ekim’deki İzlanda milli maçlarının kadrosuna çağırılan Caner’in kampta yapılan muayenelerinde menisküs yırtığına rastlandı.

Milli Takım doktoru Sarper Çetinkaya, yıldız oyuncuya durumu bildirdi ancak “oynamak istiyorum” yanıtını aldı. Teknik direktör Fatih Terim de bilgilendirildi.

Doktor Sarper Çetinkaya, Caner Erkin’in bu yanıtına rağmen Fenerbahçe doktoru Burak Kunduracıoğlu’na durumu bildirdi ve kampa davet etti.

Kunduracıoğlu, Çetinkaya ve diğer doktorlarla bir araya geldi. Sarı lacivertli futbolcunun durumunu bildiklerini, kendi insiyatifiyle oynadığını söyledi.

Bunun üzerine ağrı eşiği yüksek olan Caner iki milli maçta da iğne olarak forma giydi. Ancak Caner’in küçük olan yırtığının daha da büyüdüğü ve ameliyata bu yüzden gerek duyulduğu belirtildi.