SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onur Kıvrak Trabzonspor’dan ayrılıyor

Trabzonspor’da sular durulmuyor... Şota Arveladze’nin, “Sakatım deyip oynamıyor” ifadesiyle suçladığı kaptanın devre arasında gideceği konuşuluyor. Yönetim ise bunu yalanlarken, Onur’u sert dille uyardı.

Güncellenme: 06:53, 28/10/2015
Onur Kıvrak Trabzonspor’dan ayrılıyor

Mersin İdman yurdu yenilgisinden sonra teknik direktör Şota arveladze, “Onur iki maçtır son idmanda ağrım var deyip oynamıyor. Kaptan böyle yapmamalı” demişti. Bu sözlerin ardından Esteban'a eldivenleri teslim eden Şota, Sivasspor maçının kadrosuna kaptanı almamıştı. Morali oldukça bozuk olan Onur Kıvrak'ın devre arasında ayrılacağı iddia edilmişti. yönetim ise bunu yalanladı. Başkan yardımcısı yakup aslan, “Hiç kimse Onur'u satmaya çalışmıyor. ancak Onur kaptan gibi davranmalı. Şaibelere meydan vermemeli” ifadesini kullandı.

Onur sezon başında da ciddi bir kriz yaşatmıştı. UEFA Avrupa Ligi'ndeki Rabotnicki maçı öncesi kamptan ayrılan ve sportif direktör Süleyman Hurma'nın yanı sıra Şota Arveladze ile tartışan kaptan, kadro dışı bırakılmıştı. Ancak kısa süre sonra Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu olaya el atmış, Onur da özür dilemişti. Fakat bordo-mavili takımda, Onur Kıvrak'ın son olayla birlikte bağlarını koparttığı ortaya çıkıyor. Bugün oynanacak Gaziantepspor karşılaşmasında da kaleyi Esteban Alvarado'nun koruyacağı öğrenildi.