SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ne kadar iyi oyuncuları alırsanız alın…”

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Sivasspor galibiyeti sonrasında "Yeni takım" olduklarını söyleyerek maçı yorumladı.

Güncellenme: 20:58, 28/10/2015
“Ne kadar iyi oyuncuları alırsanız alın…”

Medicana Sivasspor’u sahasında 1-0 mağlup eden Bursaspor’da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, galibiyet sonrasında açıklamalarda bulundu. 5 günde 2 maç yaptıklarını ve hedeflerini 6 puan olarak koyduklarını belirten Sağlam, bunu gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Yeşil-beyazlı takımın teknik patronu Sağlam’ın maç sonu sözleri şöyle;

“5 gün önce Kasımpaşa öncesinde 5 günde 2 maç 6 puan duruyor demiştim. Alacağımız 6 puan bizi sıralamada yukarı taşıyacak, hem de camianın taraftarın oyuncularımızın motivasyonunu arttıracak, geleceğe umutla bakacaktık. Bugün oynadığımız oyun tartışılabilir, eleştirilir. Biz sıfırdan bir takım yaratıyoruz. Ne kadar iyi oyuncuları alırsanız alın kolay organize olunacak bir şey değil. Futbolcular birbirlerini anlamaya çalışıyor. Daha oyuncular bile yeni yeni birbirlerini anlıyorlar, tanıyorlar. Bu sıkıntıların içinde son 5 maçta dördüncü galibiyetini aldık. Dünyanın hangi liginde oynarsanız onayın istatiksel açısından bu önemli bir gerçektir. Kasımpaşa hem Sivas karşısında alınan 6 puan bize katkı sağladı. Puan sıralamasında her geçen gün üstlere çıkmamız futbolcuların özgüveni arttıracak. Oyun kalitemizde bu doğrultuda artacaktır. Taraftarımız maçın başından sonuna kadar takımı yürekten destekledi. Oyun içinde kaldı. Futbol dışına çıkmadı. Onların desteği futbolcuları itti. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hafta sonu maç yok ara var. Milli takımda çok oyuncu var. Bu dönem yoğun geçti. Yarın antrenman yapacağız. Sonra pazartesiye kadar izin verip Beşiktaş hazırlıklarına başlayacağız. Sivas iyi bir takım. İçindeki durumdan kurtulmak istiyorlar. Antrenör değişikliği takımın motivasyonunu arttırdığını gördük. Çok kolay maç olmadı ama 3 puan için mutluyuz.”

BEŞİKTAŞ MAÇINDA STOPER SIKINTISI

Sağlam, bir soru üzerine, “Sivok sarı kart cezalısı. Beşiktaş maçında yok. Serdar’ın adelesinde sertleşme var. Sanıyorum sorun olmaz. Dany’nin tedavisini hızlandırıp takıma girmesi için çalışacağız” açıklamasını yaptı.