SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'nde teknik direktör Mehmet Özdilek, kulübün Beştepe'deki tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Özdilek, geçen hafta Ankara derbisinde Gençlerbirliği’nin hak ettiği bir 3 puan adlığını söyledi.

Bu hafta kendi evinde iyi oynayan Torku Konyaspor ve çok tecrübeli bir hoca olan Aykut Kocaman’a karşı oynayacaklarını belirten Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bakıldığı zaman diğer müsabakalar gibi zor olacaktır. Bizim açımızdan en önemli değerlerden bir tanesi içeride yakaladığımız kazanma alışkanlığını dışarıda da yakalamamız gerekiyor. Sezon başından beri dışarıda beklentiden uzak durumumuz var. Bu hafta başlangıç olmalı. Kazanma istikrarı çok önemli ama maalesef bunu pek yakaladığımız söylenemez. Takımın morali iyi. Dışarıdan alacağımız bir galibiyet bizi farklı noktalara getirir. Ümit ederim ki bunun başlangıcı da Konya maçı olur.”

 

Gençlerbirliği, Süper Lig’in 10. haftasında 30 Ekim Cuma günü saat 19.00’da oynayacağı Torku Konyaspor maçının hazırlıklarını sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenmanda futbolcuların neşeli görüntüleri dikkat çekti. Çemberle yapılan özel çalışma izleyenleri de gülümsetti.