SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’de dersin adı; Olcan!

Fenerbahçe’de dersin adı; Olcan!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Galatasaray derbisinde yedikleri gol nedeniyle dünkü antrenmanda takıma özel bir çalışma yaptırdı.

Teknik Direktör Vitor Pereira, Galatasaray derbisinde yedikleri gol nedeniyle dünkü antrenmanda takıma özel bir çalışma yaptırdı.

Karşılaşmanın 83. dakikasında Sneijder'in ortasında 1.95'lik Ba ile 1.88'lik Souza arasından 1.76'lık boyuyla kafayı vuran Olcan skoru eşitlemiş, Portekizli hoca adeta çileden çıkmıştı. Maç biter bitmez soluğu Souza'nın yanında alan Pereira oyuncusunu herkesin önünde azarlamıştı. Pereira karşılaşmanın analizini yaparken, yedikleri golü defalarca takımına izletti.

Sarı-lacivertliler ardından aynı golü yememek için dünkü idmanda özel olarak duran toplara çalıştı. Antrenman sırasında Teknik Direktör Pereira, takımından şunu istedi:

“Birbirinize yakın oynayın. Birbirinizle konuşun ve uyarın. Bu pozisyonlarda hiçbir zaman konsantrasyonunuzu kaybetmeyin.”

Portekizli hocaya göre Sneijder'in boş bırakılması ve rahat orta yapma şansını yakalaması da bu golün en önemli sebeplerinden biriydi. Bu konuda da dikkat istedi.

Skorer