SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Fare dağa düsmüş dağın haberi olmamış”

“Fare dağa düsmüş dağın haberi olmamış”

G.Saray Genel Sekreteri İşbecer, Yıldırım’ın derbi öncesi açıklamaları için “Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış. 20 yıldır böyle konuşmalar yapılıyor. Polemiğe girmeyiz” dedi.

Galatasary Kulübü Genel Sekreteri Fatih İşbecer, Fenerbahçe ile oynadıkları derbi maçla ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. İşbecer, “Bizim Gençlerbirliği ile oynadığımız maçta 36 saniyelik tezahürat nedeniyle iki tribünümüz kapandı. Bize Kadıköy'de misliyle küfür edildi. Bakalım onlara ne ceza çıkacak? Bunun ölçüsü varsa oraya büyük ceza çıkmalı” dedi.

İşbecer, Kadıköy'de aldıkları şampiyonluk kupası için de “Federasyon o kupayı oraya getirmiş. Almamak ne demek. O akşam ışıkların kapanması, zeminin sulanması bunu dramatik yaptı” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın derbi öncesi Galatasaray'a küskünlüğü ile ilgili yaptığı açıklama için de İşbecer, “Fare dağa küsmüş, dağın haberi olmamış. 20 yıldır her derbi öncesi böyle konuşmalar yapılıyor. Biz neden polemiğe girelim, girmeyiz” yorumunu yaptı.