SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş, Yağızer Uluğ ile ‘farklı’ başladı!

Beşiktaş, Yağızer Uluğ ile ‘farklı’ başladı!

Yağızer Uluğ yönetimindeki ilk maçına çıkan Beşiktaş, Yunanistan'da PAOK'u 100-80 yenerek gruptaki ikinci galibiyetini aldı.

Beşiktaş Sompo Japan, Eurocup E grubu 3. maçında PAOK ile karşılaştı. Siyah-beyazlılar, yeni antrenör Yağızer Uluğ’un ilk maçına çıktığı mücadelede rakibine 100 sayı atarak parkeden 100-80’lik galibiyetle ayrıldı.

PAOK Sports Arena'da oynanan karşılaşmaya siyah-beyazlılar, Nate Wolters, Engin Atsür, Tremmell Darden, Erik Murphy, Maciej Lampe ilk 5'iyle başladı. Karşılaşmadaki ilk sayıları Nate Wolters'ın kaptığı top sonrasında bulduğu hızlı hücumla geldi. PAOK hücumda bocaladı ve Beşiktaş’a cevap veremeyince siyah-beyazlılar ilk çeyreği 27-14'lük üstünlükle tamamladı.

Siyah-beyazlılar Nate Wollters-Maciej Lampe ikilisinin önderliğinde hücumda etkili oldu ve rakibine 28 sayı attı. Beşiktaş ilk yarıyı 55-28 önde tamamladı.

PAOK 2. yarıya sert ve istekli başladı. Tam sahada baskılı bir alan savunması yapan PAOK, Beşiktaş’ı hücumda da ezdi. Seri yakalayan Yunan temsilcisi, bu çeyrekte tam 33 sayı üretti ve aradaki farkı eritti. 27 sayılık fark 3. çeyrekte 11’e indi: 72-61.

PAOK son çeyrekte hücumdaki etkinliğini yitirdi ve ritmini kaybetti. Siyah-beyazlılar, bu çeyrekte Engin Atsür'ün devreye girmesiyle rahat bir nefes aldı ve aradaki sayı farkını tekrar açtı. Beşiktaş maçın son bölümünde tempoyu kontrol etti ve mücadeleyi 100-80 kazandı.

Siyah-beyazlılarda Nate Wolters 27 sayı, 8 asist, 6 ribaundla, Maciej Lampe 18 sayı, 15 ribaund, 4 asistle, Erik Murphy ise 15 sayı, 3 ribaundla iyi bir oyun çıkardılar.