SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta stat sorunu nedeniyle göçebeye dönen Altay’a, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu yardım elini uzattı. Stat arayan siyah-beyazlı takım için devreye giren Aziz Kocaoğlu, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ile görüşerek Menemen İlçe Stadı için bir maçlık daha söz aldı.

Bu sezon iç sahadaki 3 müsabakayı Menemen’de oynadıklarını hatırlatan Başkan Cihangir Marmara, “Tekirdağspor’u da Menemen’de ağırlayacağız. Sayın Kocaoğlu ve Sayın şahin’e teşekkür ediyoruz. Bu maçın ardından Düzcespor’u da Menemen’de ağırlamak istiyoruz” dedi.

AZİZ KOCAOĞLU’NDAN İKİ STAT İÇİN GİRİŞİM

Aziz Kocaoğlu’nun Altay’a kullanımına vernilmesi gündemde olan Buca İlçe Stadı için de girişimlerde bulunduğu öğrenildi.

Tesisler Sorumlusu Cüneyt Oğuz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ve Fen İşleri Daire Başkanı Murat Varlıorpak ile Buca’da fizibilite çalışmaları yaptıklarını belirtti, şöyle konuştu:

“Stadın çevresi panellerle çevrilecek. Spor Genel Müdürlüğü’nden onay geldikten sonra protokol yapacağız. Şartlarda anlaştık. Alsancak Stadı yenileninceye kadar geçici olarak Buca’ya taşınacağız. Daha önce tesislerimizin tadilatını üstlenen ve teknik işlerde bize yardımcı olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.”