SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
100 golü geçer mi?

100 golü geçer mi?

Daha ligin 9. haftası. ama şimdiden herkesin dilinde beşiktaş’ın sezonu kaç gol atarak tamamlayacağı var. Nedeni maçlarındaki gol yağmurunun yanı sıra buldukları pozisyon sayısı. antalyaspormaçı 5-1 bitti ama 10 da olsa kimse şaşırmazdı

Antalya’dan geçti bu hafta Kara Kartal, iz bıraktı Akdeniz sahillerinde de. Antalyaspor'un yeni stadının açılışı şerefine öyle oynadı ki, karşılığını 5 golle süslenmiş altın taçla aldı.

Bu sonuç Beşiktaş'ın sadece 11 kişiden kurulu bir takım olmadığının da kanıtıydı. Kulübedekiler de bu takımın içinde, hatta maç kadrosuna girmeyenler de. Kim oynarsa oynasın, ya da kim çıkarsa çıksın değişmiyor sistem. “Eyvah, Veli de yok Tolgay da” deniyordu sezon başında, olmadıklarının farkında mı şimdi kimse? “Sosa da yok, Gökhan da, ne yapacak Beşiktaş Antalya'da” deniyordu, değişti mi netice? Beşiktaş 5 atarak iz bıraktı bu hafta da, bravo emeği geçenlere.

HAFTANIN FUTBOLCUSU; GOMEZ

Adamın mazisinde yok yok. Kartvizitinde öyle şeyler yazıyor ki; öyle böyle değil. Bundesliga şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi şampiyonğu, gol krallığı, rekorlar, başarılar. Hani çıktığında sahaya “Şu karşıki dağları ben yarattım” havasında gezinse gerine gerine yeridir yani; o derece. Ama öyle yapmadı, geçen haftalarda olduğu gibi Antalya'da da Beşiktaş'ta futbola yeni başlamış yıldız adayı heyecanıyla sahaya çıktı. Düşünün, tekmeye kafasını uzattı mübarek, sanki başarıya ve de gole çok açtı. Tebrikler. Ayrıca onu bu şekilde hazırlayıp, hırslandırıp sahaya çıkarana da teşekkürler. Bir dünya yıldızı izliyoruz, ne güzel.

PANORAMA  – GÜREL YURTTAŞ