SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira: Her şeyi yaptık ama…

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, "Galatasaray maçında kazanmak için her şeyi yaptık. Tek sorunumuz anlık hatalar. Biz bu futbolu sergilemeye devam edeceğiz ve aynı seviyede kalacağız. Bunu sürdürürsek karşımızda kimse duramaz" diye konuştu.

Güncellenme: 07:11, 27/10/2015
Vitor Pereira: Her şeyi yaptık ama…

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, Galatasaray karşısında özellikle son 30 dakikadaki futbollarının eleştirilmesine rağmen oyuncularını kutladı. Pereira, “taktik olarak verdiğim her görevi yaptınız. Rakibimizden çok da üstün oynadık. Bunun karşılığında golü de attık. Ancak bizim en büyük sorunumuz anlık konsantrasyon kaybı. Rakibe olgun atak vermiyoruz ama anlık konsantrasyon kaybı nedeniyle gol yiyoruz. duran toplarda daha dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullandı.

“DOĞRU YOLDAYIZ”

Portekizli teknik adam futbolcularından yapılan eleştirilere aldırmamalarını da isterken, “Kazanmak için her şeyi yapmamıza rağmen kazanamıyoruz ama bu böyle gitmeyecek. Biz Galatasaray karşısında sergilediğimiz futbolu oynamaya devam edeceğiz. Bu seviyede kalacağız. Bunu sürdürürsek karşımızda kimse duramaz” diye konuştu. Ligde iyi bir konumda bulunduklarını belirten Pereira, “Biz doğru yoldayız. Bu yolda devam edeceğiz ve kazanan biz olacağız” yorumunu yaptı.

“DERBİYİ ARTIK UNUTUN”

Ligde Osmanlıspor ile oynayacaklarını da hatırlatan Portekizli teknik adam, “artık Galatasaray ile oynadığımız derbiyi unutun. O maçın havasından kurtulun. Önünüzdeki karşılaşmaya konsantre olun. Konsantrasyon eksikliğinin bize neler kaybettirdiğini gördük. Geçmişi bırakın. en önemli maçımız her zaman ilk maçımız olsun. ligde yeteri kadar kayıp verdik. artık puan kaybı istemiyorum. Osmanlıspor maçıyla yeni bir başlangıç yapalım ve galibiyet serisi tutturalım” dedi.