SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ntvspor’daki Spor Servisi programının yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş’ın performansını överken, “Antalyaspor maçında Süper Lig rekoru kırılabilirdi” dedi ve Quaresma’ya yazılan 2. gol için hakemlere yüklendi!

Demirkol’un değerlendirmeleri şu şekilde:

Takım top oynayınca, kimse hakemi konuşmuyor işte… Sen yeter ki top oyna. Ama istediğini alamayınca hakem konuşuyorsun. Hakem maçın önüne geçmemeli. Beşiktaş bu sene üzerine de koydu. Samet hocadan itibaren, Bilic’le birlikte iyi geliştirdiler kendilerini.

“BEŞİKTAŞ SÜPER LİG REKORU KIRABİLİRDİ”

Futbolla alakalı negatif hiçbir şey yok. Beşiktaş bir şekilde kazanıyor. Güçlü takımlar ve bu, onları tembelliğe itmiyor. Hep ileri gidiyorlar. Süper Lig tarihinin rekoru kırılabilirdi. O kadar pozisyona girdi Beşiktaş. Böyle oynasınlar, bizi hakem konuşmak durumunda bırakmasınlar… Topun olduğu her yerde kalabalıklar. Savunma ve hücumu zaten futbolda ayıramazsın. hepsi bir arada. Beşiktaş bunu yapıyor, hem de çok iyi yapıyor. Eksikler tabii ki var ama Şenol Hoca da o eksikleri kapatmaya başlayacak.

 

 

“GOMEZ ÖZEL BİR OYUNCU”

Biz yıllarca Hakan Şükür’ün peşinde koşuyorduk, şimdi o tip Mario Gomez. Sahada hiçbir şeyi yanlış yapmıyor.

“FUTBOLU BİLMİYORSUNUZ DEMEKTİR”

Bir hakem üçlüsü, beşlisi nasıl o golü Quaresma’ya yazar… Golü ortayı yapana nasıl yazarsın? Ya kaleci kendi kalesine attı diyeceksin ya da Gomez’e yazacaksın. O golü Quaresma’ya yazıyorsanız futbolu bilmiyorsunuz demektir. Quaresma kaleye paralel bir orta yaptı.

“BEŞİKTAŞ GÖÇEBE YAŞIYOR”

Kaptanlar vardır ya, 6-7 ay eve gelemez, döndüğünde şaşırır. Onun gibi olacak Beşiktaş. Eve dönüş sorunlu olur. Çünkü her maçı deplasmanda oynamaya başlayacak. Statta bekler ve açıkla seyirciye yakın olacak bu ekstra bir yük ve stres getirecek. Şu an bu yok. Yeni stattaki seyirci de güzel olacak tabii. Bu ayrı bir konu.

DERBİDEKİ O GOL…

Sanki 18 metre gibi konuşuluyor. Bu kural problemli. Bilmiyorum. Sadeleştirmek lazım oyunu. Hakem bir karar verirken herkesin ikna olması lazım. Ofsayt yoruma açık bir şey olamaz.

FENERBAHÇE’NİN YEDİĞİ GOL

98’de Zidane’ın kafa golü vardı. Haberler çıkmıştı, ‘Zidane’ı Ronaldo tutacak’ diye… Sonra Zidane’ın kornerleri kullandığı ortaya çıkmış ve Brezilya’nın zaten Zidane için kimseyi görevlendirmediği söylenmişti. Olcan da aynı durum. Olcan’ı Souza’ya mı vereceksin? Ayrıca Pereira çok şanslı. Souza orada çok sert bir tepki de verebilirdi. Van Persie yaptı bunu çünkü…